GAZİANTEP HABERLERİ

Şehitkamil’de okuma-yazma seferberliği

DHA
16.10.2017 - 13:28Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA)- GAZİANTEP'te Şehitkamil Belediyesi, bünyesinde hizmet veren 22 aile merkezinde okuma-yazma bilmeyen toplam 318 yetişkin kadın için kurs açtı. Kurslar sayesinde Şehitkamil ilçesinde okuma-yazma bilmeyen yetişkin kadın kalmayacak.
Şehitkamil Belediyesi, Şehitkamil Halk Eğitim Müdürlüğü ile yaptığı işbirliği sonucunda ilçedeki yetişkin kadınlara yönelik okuma-yazma kursu açtı. Şehitkamil Belediyesi bünyesinde hizmet veren 22 aile merkezlerinde açılan kurslara 318 yetişkin kadın başvurdu ve okuma-yazma kursuna başladı. Rabia Aile Merkezi’nde başlatılan okuma-yazma kursunda kursiyerleri ziyaret eden Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Hayri Özkeçeci, ilçe sınırları içinde yaşayan ve okuma-yazma bilmeyen tüm kadınlara okuma-yazma öğretene kadar faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.
Şehitkamil Belediyesi'nin okuma-yazma konusunda önemli rakamlara ulaştığını dile getiren Başkan Yardımcısı Özkeçeci, şunları söyledi:
"Şehitkamil Belediyesi olarak çok isteyerek, yapmaktan büyük zevk aldığımız işlerden birinin bu yıl da başlangıcını yaptık. Aile merkezlerimizin var olduğu günden bu yana okuma-yazma kurslarımız devam ediyordu. Ancak 2015-2016 eğitim-öğretim sezonunda bu işe biraz daha ağırlık vererek okuma yazma bilmeyenlerin oranında çok ciddi istatistiki oynamalar yapabilecek rakamlara ulaştık. Bu konuda Şehitkamil Halk Eğitim Müdürlüğü’nden büyük destekler aldığımızı da belirtmek istiyorum. 2015-2016 eğitim-öğretim sezonunda 600’ün üzerinde bayan kurslarımıza katıldı ve 1. kademe okuma yazma diplomalarını almaya hak kazandı. Daha sonra 2016-2017 eğitim-öğretim sezonunda yine 1. kademe kurslarımızı açtık, aynı zamanda 2. kademe kurslarımızı açtık. 1'inci kademe kurslarımızda 400 civarında hanımefendi bize müracaat etti. Ayrıca 90’ın üzerinde 2'nci kademe kurslarımızda devam eden hanımefendiler başarılı oldu. 22 aile merkezimizde bu hizmeti veriyoruz. Bu konuda emeği geçen herkesi kutluyorum."
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Gaziantep haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Gaziantep haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Şehitkamil’de okuma-yazma seferberliği haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı