GAZİANTEP HABERLERİ

Şehitkamil Sosyal Tesislerinde Kur’an-ı Kerim Eğitimi Devam Ediyor

IHA
08.07.2015 - 14:21Son Güncelleme :

GAZİANTEP TESİSLERDE EĞİTİM

IHA

Ramazan ayının maneviyatına uygun geçmesi amacıyla Şehitkamil Belediyesi sosyal tesislerde açılan Kur’an-ı Kerim kurslarında eğitimler devam ediyor. Sosyal Tesislerde açılan kuran kursuna gelen kursiyerler, hocaları nezaretinde, İslam’ı ve Kur’an-ı Kerimi en iyi şekilde öğreniyor.
Yıl boyunca birbirinden farklı kurs ve etkinliklerle vatandaşların sosyal hayatına renk getiren Şehitkamil Belediyesi yaz dönemi boyunca ise Kuran-ı Kerim kursları düzenleyerek vatandaşların kutsal kitabını öğrenmesine vesile oluyor. Ramazan ayı nedeniyle Girne ve Mevlana Sosyal Tesisinde açılan kuran kursuna gelen kursiyerler, hocaları nezaretinde, Kur’an-ı Kerim öğreniyor. Kursiyerler, bunun yanı sıra her gün öğleden sonra ise, mukabele yaparak Kur’an-ı Kerim hatim ediyor. Kur’an-ı Kerim ve İslam’ı öğrenen genç kursiyerlere ise, eğlenceli ve işaret diliyle eğitim verilerek, İslam’ı eğlenceli bir şekilde öğretmeye çalışıyor. Bu tür eğitimlerle İslam’ı ve Kur’an-ı Kerim’i daha iyi bir şekilde öğrendiklerini dile getiren kursiyerler, “Şehitkamil Belediyemizin sosyal tesislerinde açmış olduğu Kuran kursuna geliyoruz. Burada hocalarımız nezaretinde Kur’an-ı Kerim’i en iyi şekilde öğrenmeye çalışıyoruz. Ayrıca bizlere İslam ile ilgili dini bilgilerde veriliyor. Ders işlediğimizde sıkılmamamız için hocalarımız bizlere eğlenceli bir şekilde dersleri anlatarak, ilahiler, hadisler ve dini bilgiler öğretiyor. Bu şekilde bizlerde hiçbir zaman derslerde sıkılmıyoruz ve daha da istekli bir şekilde derslerimize odaklanıyoruz. Burada dinimizi öğreniyoruz, ahlakı öğreniyoruz, kuranı öğreniyoruz, Peygamber Efendimiz Haz. Muhammed’in (s.a.v) hayatını öğreniyoruz. Hocalarımızdan çok memnunuz. Bizlere böylesine anlamlı bir hizmeti sunan Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na ve hocalarımıza çok teşekkür ediyoruz” dediler.
Kuran kursu hocası hocaları ise, “Burada çocuklarımıza Kur’an-ı Kerim öğretiyoruz. Ayrıca siyer dersleri, dini bilgiler, temizlik ve adap konusunu öğretiyoruz. Çocuklarımız bazen derslerde sıkıldığı için, onlarla oyunlarla, şarkılarla, işaret diliyle hadisleri, ilahileri ve dini bilgileri anlatarak, dersten sıkılmamalarını sağlıyoruz. Bu şekilde çocuklarımız dersleri daha bir istek ve arzuyla dinlemeye özen gösteriyor. Çevrenin geniş ve büyük bir mahalle olması nedeniyle çoklu eğitim vermeye özen gösteriyoruz. Burada sabah ve öğlen grubumuz var. Ayrıca ek olarak mukabelemiz oluyor. Sabah Kuran eğitimimiz bittikten sonra, bayanlara yönelik kuran mukabele çalışmamız oluyor. Öğleden sonra ise yine aynı şekilde öğlenci grubumuza Kur’an-ı Kerim eğitimi veriyoruz” diye konuştular.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Şehitkamil Sosyal Tesislerinde Kur’an-ı Kerim Eğitimi Devam Ediyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Temmuz 2015 tarihinde saat 14 21’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehitkamil Sosyal Tesislerinde Kur’an-ı Kerim Eğitimi Devam Ediyor haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  10 Kasım 2017, Cuma
  • İmsak
   05:19
  • Guneş
   06:57
  • Öğle
   12:25
  • İkindi
   15:14
  • Akşam
   17:33
  • Yatsı
   18:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı