GAZİANTEP HABERLERİ

Şehitkamil’de Yol Çalışmaları Sürüyor

IHA
29 Eylül 2015 - 17:40Son Güncelleme : 29 Eylül 2015 - 17:41

ŞEHİTKAMİL BELEDİYESİ, İLÇE MERKEZİNDE BULUNAN MÜCAHİTLER MAHALLESİ’NDE EKSİK GÖRÜLEN VE İMARA AÇILMIŞ BÖLGELERDE YOL AÇMA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI. BAŞKAN FADILOĞLU, TOPRAK MAHSULLERİ OFİSİ’NİN ARKA BÖLÜMÜNDE BAŞLATILAN YOL AÇMA ÇALIŞMALARINI YERİNDE İNCELEDİ.

IHA

Şehitkamil Belediyesi, ilçe merkezinde bulunan Mücahitler Mahallesi’nde eksik görülen ve imara açılmış bölgelerde yol açma çalışmalarına başladı. Başkan Fadıloğlu, Toprak Mahsulleri Ofisi’nin arka bölümünde başlatılan yol açma çalışmalarını yerinde inceledi.
Şehitkamil ilçe merkezinde trafiği rahatlatmak adına yol açma çalışmalarını sürdüren Şehitkamil Belediyesi son olarak, Mücahitler Mahallesi Toprak Mahsulleri Ofisi’nin arka bölümünde imara açılmış bölgelerde yol açma çalışmalarına başladı. Yol açma çalışmalarını yerinde inceleyen Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, yapılan çalışmaları yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Yol açma çalışmalarını hızlı bir şekilde sürdürdüklerini dile getiren Başkan Fadıloğlu, “Mücahitler Mahallesi’nde yapmış olduğumuz Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi’nin hizmete girmesiyle birlikte burada büyük bir yoğunluk oluşmaya başladı. Bu bölgede de daha önceden imar uygulamaları yapılmış ancak yol açma çalışmaları yapılmamıştı. Bilindiği üzere Toprak Mahsulleri Ofisinin oradan gelindiğinde kör bir yol vardı ve bunun aynı zamanda Tren yoluna bağlanacak 22 metrelik bir yoldu. Yolun açma çalışmasına başladık. Şuanda önünde bulunduğumuz ev direk yolun üzerine gelen bir nokta ve önümüzde bulunan bir bölgede de bir ev yolun üzerine geliyor. Şehitkamil Belediyesi olarak bunların üst yapı bedellerinin ödenmesi noktasındaki çalışmalarımızı bitirdik. Vatandaşlarımızı mağdur etmeden onların üst yapı bedellerini ödüyoruz. Bundan sonraki süreçte de direk olarak Toprak Mahsulleri Ofisinin köşesinde üzerinde yapı olmayan yerlerde yol çalışmalarını başlattık ve devam ediyoruz. Hemen bu noktadaki evlerinde üst yapı bedelleri ödenerek, direk olarak Tren yoluna bağlanmış olacak. Çalışma tamamlandığında, Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi önünden geçen yükü ile özellikle sinyalize olan kavşaktaki yükü azaltmak adına ve diğer taraftan Anatolian Otel’in oradan da direkt olarak Tren yoluna bağlanacak bir aks elde edeceğiz. Bu şekildeki geçişle diğer tarafın yükünü azaltıp, aynı zamanda da buranın tahliyesini sağlarken, alternatif yol oluşturmuş olduk. İmkanlarımız el verdiği ölçüde imar planları yapılmış olan alanlarda uygulamaları bitirip, vatandaşlarımıza sorunsuz bir şekilde, donatı alanları ve yollar teslim etmiş olacağız” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Şehitkamil’de Yol Çalışmaları Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Eylül 2015 tarihinde saat 17 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehitkamil’de Yol Çalışmaları Sürüyor haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:02
  • Guneş
   05:45
  • Öğle
   12:44
  • İkindi
   16:27
  • Akşam
   19:23
  • Yatsı
   20:53
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı