GAZİANTEP HABERLERİ

Şehitkamil, 6 ayda meslek öğretiyor

DHA
28.03.2016 - 13:58Son Güncelleme :
DHA

GAZİANTEP, (DHA) - GAZİANTEP'te merkez ilçe Şehitkamil Belediyesi, 6 ay gibi kısa bir sürede meslek sahibi olma olanağı sunuyor. Bayan kuaförlük kursuna katılan bayanlar, isterlerse 6 ay sonunda işkadını olabiliyor.

Şehitkamil Belediyesi, hem kalifiye bir nesil yetiştirmek hem de yeni iş alanları sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bugüne kadar binlerce kişinin meslek sahibi olmasını sağlayan Şehitkamil Belediyesi, bu sayıyı her geçen gün arttırarak yoluna devam ediyor. Şehitkamil Belediyesi’ne bağlı Münif Paşa Aile Merkezi’nde açılan kuaförlük kursuna katılan bayanlar, 6 aylık bir mesleki eğitimden geçerek sertifikalarına kavuşuyor. Bu süre zarfında mesleğin tüm inceliklerini öğrenen bayanlar, dilediği takdirde kendi işyerini kurma girişiminde bulunabiliyor. Meslek sahibi olan ve bu alanda çalışan bayanlar, hem meslek öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor hem de aile bütçelerine katkı sağlayabiliyor.

Kursa ilişkin açıklamada bulunan Şehitkamil Belediyesi Münif Paşa Sosyal Tesisi Aile Merkezi Kuaför Eğitmeni Songül Tüke, “Şuan 30 kursiyerimiz var. Kursiyerlerimiz buraya gelerek meslek sahibi olarak ailelerine katkıda bulunabiliyorlar. Çalışmak isteyen kursiyerlerimize iş bulmaları konusunda yardımcı oluyoruz. Kursiyerlerimiz burada saç kesimi, boya, perma, röfle, gelin saçı, türban bağlama, fön, topuz, makyaj ile epilasyon eğitimini teorik ve uygulamalı olarak görüyor. Kurs 6 ay sürüyor. Kurs bitiminde isteyen kursiyerlerimiz kendi işyerlerini açabiliyor" dedi.

Kursiyer Nazmiye Gürbüz, çalışmaktan ziyade öğrendikleriyle kendi çocuklarına katkı sunduğunu ifade etti. Nazmiye Gürbüz, “Buraya 2 yıldan beri geliyorum. 3 kız çocuğum var. Daha çok onlar için kursa katıldım. Kuaföre para ödeyeceğime hem burada yeni şeyler öğreneyim hem de ev ekonomime katkı olsun diye buraya geliyorum. Hocamızın güler yüzü, anlayışı, sabrı bizleri inanılmaz motive ediyor. Buraya isteyerek, severek geliyoruz. Evde oturmaktansa buraya gelerek yeni bilgiler öğreniyoruz. Şehitkamil Belediye Başkanımız Rıdvan Fadıloğlu’na çok teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Şehitkamil, 6 ayda meslek öğretiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Mart 2016 tarihinde saat 13 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehitkamil, 6 ayda meslek öğretiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı