Eğitim Haberleri

  Şehit ve gazi çocuklarını ücretsiz okutan okula plaket

  DHA
  03.09.2015 - 16:43 | Son Güncelleme:

  Türkiye Harp Malulü Dul ve Yetimleri Derneği Başkanı Recep Akgül, terörle mücadelede şehit düşen ya da gazi olan ailelerin çocukları için hiçbir ücret almadan eğitim- öğretim görmesini sağlayan Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan İlkokulu’na plaket verdi.

  Dernek yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Atatürk Üniversitesi Kampusu içindeki Atatürk Üniversitesi Aydın Doğan İlkokulu’na giden Başkan Recep Akgül, şimdiye kadar 25 şehit ve gazi çocuğunu okutan ilkokul Müdürü Hasan Soylu ile görüştü. Soylu’ya çiçek ve plaket veren Başkan Recep Akgül, son günlerde artan terör olaylarından dolayı şehit olanlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa dileğinde bulundu. Akgül, “Dernek olarak çocuklarımıza göstermiş olduğunuz yakın ilgiden dolayı sizlere teşekkür ediyorum. Burada eğitim ve öğretim gören tüm öğrencilerimizi bağrınıza bastınız ve her türlü sorunları ile yakından ilgilenerek bizleri duygulandırdınız. Bu nedenle dernek olarak sizlere bir plaket verme kararı aldık” diye konuştu.

  Halen 17 şehit ve gazi çocuğunun çeşitli sınıflarda okuduğunu anlatan Müdür Hasan Soylu, “Sizler bu vatanı korumak için hizmet ettiniz. Bizler de sizlere hizmet etmeliyiz. Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hikmet Koçak’ın talimatı ile şehit ve gazi çocuklarından hiçbir ücret alınmıyor ve hepsiyle yakından ilgileniyoruz. Canını veren şehitlerimiz ve bu uğurda yaralanan gazilerimizin çocukları bizlere emanettir. Böylesine güzel ve anlamlı ziyaretinizden dolayı teşekkür ediyorum. Sağolun. İyi ki varsınız” dedi.

  Etiketler: okul
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı