Gündem Haberleri

  Şehit uzman onbaşı Yunus Arda'nın cenazesi Erzurum'a getirildi

  AA
  30.09.2015 - 14:58 | Son Güncelleme:

  Hakkari'de, terör örgütü mensuplarınca yol kenarına yerleştirilen patlayıcının, zırhlı aracın geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu şehit düşen uzman onbaşı Yunus Arda için Erzurum Hava Meydan Komutanlığı'nda tören düzenlendi. Törende yakınlarının desteğiyle ayakta durmaya çalışan baba Lütfü Arda, "Yavrum, Yunus'um, ne yaptılar sana. Sen daha çok gençtin" diye gözyaşı döktü.

  Van Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı Helikopter Filo Komutanlığındaki törenin ardından askeri kargo uçağıyla Erzurum Hava Meydan Komutanlığına getirilen şehit uzman onbaşı Arda'nın naaşı, törenle karşılandı. Şehidin Türk bayrağına sarılı cenazesi, askerler tarafından uçaktan alınarak sağanak altında cenaze aracına konuldu.  Şehit uzman onbaşı Yunus Ardanın cenazesi Erzuruma getirildi Şehitler memleketlerine uğurlandı  Acılı baba cenaze aracının arkasından koştu

  Şehit uzman onbaşı Yunus Ardanın cenazesi Erzuruma getirildi

  Törende yakınlarının desteğiyle ayakta durmaya çalışan baba Lütfü Arda, alandan ayrılan cenaze aracının ardından koşarak oğlunun naaşına sarıldı. Tekbir getiren Arda, "Yavrum, Yunus'um, ne yaptılar sana. Sen daha çok gençtin" diye gözyaşı döktü. Törene, şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Aziziye Kaymakamı Zafer Öz, Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan, askeri erkan ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

  Şehit uzman onbaşı Yunus Ardanın cenazesi Erzuruma getirildi

  Törenin ardından şehidin naaşı, konvoyla kent merkezinden geçirilerek Mareşal Çakmak Asker Hastanesine götürüldü. Şehidin cenazesi, ikindi namazı sonrası Aziziye ilçesinde düzenlenecek törenle toprağa verilecek.

  Şehit uzman onbaşı Yunus Ardanın cenazesi Erzuruma getirildi

  Etiketler: Yunus Arda

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı