Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit Uzman Çavuş memleketi Kilis’te toprağa verildi

  Ahmet KAYA- Reşit ÇELEBİOĞLU- Mehmet BULUT/KİLİS, (DHA)
  31 Ekim 2007 - 13:49Son Güncelleme : 31 Ekim 2007 - 13:49

  ŞIRNAK'ta Cudi Dağı'nda PKK'lı teröristlerde girilen çatışmada şehit düşen 26 yaşındaki Jandarma Komando Uzman Çavuş Ercan Çiçek’in cenazesi memleketi Kilis’te toprağa verildi. Şehidin ağabeyi astsubay Kemal Çiçek, “Biz de Kürdüz, bunların derdi Kürtçülük değil” dedi.

  Kilis Devlet Hastanesi önünde oğlunun cenazesini bekleyen anne 56 yaşındaki Cennet Çiçek, “Kalk Ercan’ım, görev vaktin geldi. Yiğidim, askerim, şehidim” diyerek ağıt yaktı. Şehidin cenazesinin hastane morgundan çıkarılması sırasında ailenin acısına ortak olan hemşireler ve sağlık görevlileri de gözyaşlarını tutamadı. Hastaneden askerlerin aldığı cenaze buradan Elbeyli İlçesi stadyumuna götürüldü. Buradaki törene Kilis Valisi Nevzat Turhan, 5’inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, Kilis Belediye Başkanı AKP’li Abdi Bulut, Gaziantep İl Jandarma Komutanı Albay Ali Tapan, Kilis İl Jandarma Komutanı Albay Mürsel Şahin, şehidin annesi Cennet ile babası 60 yaşındaki Cuma Çiçek, kardeşleri, yakınları ve ilk şehitlerini veren Elbeyliler katıldı. Stadyumdaki tören sırasında yakınları ağıtlar yakarken, Ercan Çiçek’in eşinden boşandıktan sonra sözlendiği iddia edilen ve adının Feride olduğu öğrenilen bir genç kız tabutu taşıyanların arasına girip gözyaşı döktü.

  Şehidin ağabeyi astsubay 30 yaşındaki Kemal Çiçek, “Biz de Kürdüz. Annem de babam da Kürt. Bunların derdi Kürtçülük değil, başka bir şey. Benim kardeşim cennete gitti. Onlar cehennemliktir. Vatan sağ olsun” dedi. Burada kılınan cenaze namazının ardından şehidin cenazesi, ailesinin yaşadığı Uzunali mezrasında toprağa verildi.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı