Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit uzman çavuş İlhan Hardal'ın evinde yas: Yanıyorum, içim yanıyor

  A.A
  29 Nisan 2009 - 17:55Son Güncelleme : 29 Nisan 2009 - 17:55

  Diyarbakır'ın Lice ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İlhami Hardal'ın Kilis'teki baba evinde yas var.

  Şehit Jandarma Uzman Çavuş İlhami Hardal'ın (33) İsmetpaşa Mahallesi Yayla Sokak'taki evinde, haberin ulaşmasının ardından büyük üzüntü yaşanıyor.
  İlhami Hardal'ın 8 yıllık uzman çavuş olduğu ve 6 yıldan bu yana Lice'de görev yaptığı belirtildi.

  Bir çocuk babası şehit Uzman Çavuş Hardal'ın eşi Seval Hardal'ın ikinci çocuğuna hamile olduğu, haberini aldıktan sonra Diyarbakır Asker Hastanesinde tedavi altına alındığı öğrenildi.

  Hardal ailesinin, oğullarının şehit olduğu haberini gelinlerinden öğrendikleri bildirildi.

  Şehidin ağabeyi Mustafa Hardal'ın da başçavuş olduğu ve emeklilik işlemlerini yapmak üzere Ankara'da bulunduğu, kardeşinin şehit haberini de burada öğrendiği belirtildi.

  Oğlunun şehit olduğu haberini alan anne Hatice Hardal, sık sık sinir krizleri geçirirken, “Yanıyorum, içim yanıyor, gitti güzel evladım, şehit oldu” şeklinde ağıtlar yaktı.

  Şehit Uzman Çavuş İlhami Hardal'ın 4 kardeş oldukları ve küçük kardeşi Ahmet Hardal'ın askerlik görevini yapmak üzere 15 gün sonra görev yerine gideceği ifade edildi.

  Sağlık ekiplerinin hazır bekletildiği evde aile, yakınlarının ve akrabalarının baş sağlığı dileklerini kabul ediyor.

  Öte yandan, Kilis Valiliğinin, ailenin yarın Diyarbakır'da yapılacak cenaze törenine katılabilmesi için araç temin ettiği kaydedildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı