Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit Ünver Silifke'de toğrağa verildi

  A.A
  02 Ağustos 2012 - 13:10Son Güncelleme : 02 Ağustos 2012 - 16:11

  Diyarbakır'ın Lice ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Astsubay Ahmet Ünver'in babası Durmuş Ünver, "Hükümet, muhalefet birleşip teröre bir çare bulsun. Bu böyle gitmez" dedi.

  Şehit olan astsubay üstçavuş Ahmet Ünver'in cenazesi, Mersin'in Silifke ilçesinde toprağa verildi. Silifke Devlet Hastanesi'nin morgundan alınan Ahmet Ünver'in (28) cenazesi, Merkez Alaaddin Camisi'ne getirildi.

  ŞEHİT AHMET ÜNVER SON YOLCUĞUNA UĞURLANDI / FOTO GALERİ

  Törene, şehidin annesi Meryem Ünver, kız kardeşi Fatma Soğan, nişanlısı Emsal Göçmen, Diyarbakır'da uzman çavuş olarak görev yapan ağabeyi Mehmet Ünver, üniversite öğrencisi olan erkek kardeşi Mahmut Ünver'in yanı sıra Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, AK Parti Mersin milletvekilleri Ahmet Tevfik Uzun ve Çiğdem Münevver Ökten, CHP Mersin milletvekilleri Vahap Seçer, Ali Rıza Öztürk ve Aytuğ Atıcı, MHP Mersin Milletvekili Ali Öz, Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Hayrettin İmren, Silifke Kaymakamı Fatih Damatlar, Silifke Belediye Başkanı Bayram Ali Öngel katıldı.

  Şehidin ağabeyi Mehmet Ünver, gazetecilere yaptığı açıklamada, “Vatanımız, milletimiz sağ olsun, Türk milletinin başı sağ olsun. Allah Türk askerini korusun. Askerimiz var, bir askerimiz daha var, sıkıntı yok. İnanıyorum ki benim gibi düşünen birçok kişi vardır. İçim yanıyor” dedi.

  Şehidin babası Durmuş Ünver de “Milletvekilleri bir olup bu vatanı kurtarmalı. Bu terör belasından kurtulmalıyız” diye konuştu.

  Anne Meryem Ünver de “Şehit sadece benim şehidim değil Türkiye'nin şehidi. Yeter, anneler ağlamasın” dedi.
  Şehidin cenazesi, öğle namazını müteakip Mersin Müftüsü Ali Melek tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından bir süre top arabasında taşındı. Cenaze, Silifke Kalesi'nin karşısındaki asri mezarlıkta toprağa verildi.
  Şehit Ahmet Ünver'in Emsal Göçmen'le 1 ay önce nişanlandığı, gelecek yılın nisan ayında evlenmeyi planladığı öğrenildi.


  Şehit Ünver Silifkede toğrağa verildi DÜĞÜNÜ RAMAZAN BAYRAMI’NDAYDI…

  ŞEHİT BABASININ İSYANI: BU BÖYLE GİTMEZ


  Mersin Devlet Hastanesi morgundaki Şehit Ünver'in cenazesi, babası Durmuş ve annesi Meryem Ünver'in yanı sıra kardeşleri ve yakınları tarafından sabah saatlerinde morgdan alındı.

  Hastane önüne gelen şehidin babası Durmuş Ünver, gazetede oğlunun şehit haberini okurken, yakınları da birbirlerine sarılarak gözyaşı döktü.

  Burada taziyeleri de kabul eden baba Ünver, “Hükümet, muhalefet birleşip teröre bir çare bulsun. Bu böyle gitmez. Bomba, tank, tüfek, asker bizde, şehit de bizde. Eğer güçleri yetmiyorsa biz İstiklal Savaşı'na gider gibi gidelim. Bitiyor mu bitmiyor mu, o zaman görülür. Yeter ki bize görev versinler” diye konuştu.

  Anne Meryem Ünver, oğlunun Türk Bayrağına sarılı tabutunun cenaze aracına konuluşu sırasında yakınlarına sarılarak, “Yavrum sana hasret gittim, kuzum sana hasret gittim. Keşke yanına kuş gibi uçsaydım” diyerek gözyaşı döktü.

  Karayolu ile Silifke'ye götürülen Şehit Ünver'in cenazesinin, bugün Arkum beldesinde toprağa verileceği belirtildi. Diyarbakır-Bingöl karayolu Kayacık yol ayrımında güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada, 2 asker şehit olmuştu.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı