MUĞLA HABERLERİ

Şehit Polisin Kızının Sözleri Yürekleri Dağladı

IHA
05.02.2016 - 19:13 |Son Güncelleme :

ŞEHİT POLİS İÇİN MEVLİT

IHA

Diyarbakır’ın Ergani ilçesinde zırhlı araçtaki silahın kaza ile ateş alması sonucu şehit olan Polis Memuru Özgür Gümüş’ün emekli olunca yerleşmek için Fethiye’de yaptırdığı yarım kalan evi ailesi, devlet ve vatandaş işbirliği ile tamamlandı.
Muğla Valisi Amir Çiçek, Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, İl Jandarma Alay Komutanı Yavuz Özfidan, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci ve Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Şehit Polis Özgür Gümüş’ün eşi Nalan Gümüş’ü yeni evinde ziyaret ederek, Devlet ve vatandaşların şehidine her zaman sahip çıktığını dile getirdiler. Şehit polis memuru Özgür Gümüş için Eldirek Mahallesi okul bahçesinde yemekli Mevlüd-i şerif düzenlendi. Yaklaşık 3 Bin kişilik hazırlanan yemeğe Muğla Valisi Amir Çiçek, Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer, Fethiye Kaymakamı Ekrem Çalık, İl Jandarma Alay Komutanı Yavuz Özfidan, Muğla İl Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci, Ak Parti İlçe Başkanı Kadir Sarıhan, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Ali Akkuzu, Daire amirleri, sivil toplum kuruluşları başkan ve üyeleri ile muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı. Yemekli mevlüd-i şerifte Fethiye Müftülüğü din görevlileri Kuran-i kerim ve Mevlid okurken duayı Muğla İl Müftüsü Abdurrahman Koçak yaptı. Şehit polis Memuru Özgür Gümüş’ün eşi Nalan Gümüş, Baba İsmail Gümüş ve diğer yakınlarıyla yakından ilgilenen Muğla Valisi Amir Çiçek ve Muğla Milletvekili Hasan Özyer yemeği birlikte yediler. Eldirek Mahallesindeki Mevlid-i şerifin ardından Muğla Valisi Amir Çiçek, Kaymakam Ekrem Çalık, Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer Şehit Özgür Gümüş’ün eşi ve 2 çocuğu için yaptırılan eve geçtiler. Özgür Gümüş’ün emekli olduğunda oturmayı hayal ettiği yarım kalan evi eşi Nalan Gümüş, Fethiye Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Fethiye Belediyesi ile meslektaşları ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla yaptırılan eve gelen Vali Amir Çiçek, Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer ve beraberindekiler Özgür Gümüş için hazırlanan özel odayı gezdiler. Vali Amir Çiçek burada Özgür Gümüş’ün kızı Ayşe Balım ile sohbet ederken duygusal görüntüler oluştu. Ayşe Balım Vali Amir Çiçek ve beraberindekilere odaya girdim. Babam elimden tuttu. Beni öptü. Birbirinize sahip çıkın”dedi. Babamı rüyamda da görüyorum. Bende babam gibi polis olacağım” dedi.
Muğla Valisi Amir Çiçek Özgür Gümüş’ün minik oğlu Yusuf Yuşa’ya oyuncak polis arabası ve oyuncaklar hediye ederken Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer’de Ayşe Balım’a oyuncaklar hediye etti. Vali Amir Çiçek, " Ecdadımız şehidini kalbinde taşır diyerek Fethiye’de de şehidimizin emaneti yakınlarına Devletimiz ve vatandaşlarımız sahip çıkmıştır. Komşularından başlayarak tüm hayırseverlerimize kadar Belediyemiz ve Kaymakamlığımızın da destekleriyle bu mekanı yaptılar. Kızımız Ayşe Balım’da büyüdüğüm zaman polis olacağım”dedi. Şehidimizin gözü geride kalmasın. Vatanımız ilelebet şehitlerimizle birlikte yaşayacaktır. Hükümetimiz elbette terörü yok edecektir. Hükümetimiz vatanımızı parçalamak isteyenlere fırsat vermemektedir. Terör son anına getirilmiştir. İfadelerini kullandı. Ak Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer’de Şehit Polis Memuru Özgür Gümüş için Allahtan rahmet diledikten sonra bu vatan şehitleri sayesinde bu günlere gelmiştir. Bu millet vatanı için çok büyük bedeller ödemiştir. Çanakkale’de 250 Bin şehit vererek dünyaya karşı büyük bir zafer kazanmıştır. Bölücüye terör örgütüne pabuç bırakmayacaktır. En ufak bir toprak parçası dahi bölündürülmeyecektir. Bu gün özgürce yaşıyorsak şehitlerimizin sayesinde yaşıyoruz”dedi.
Şehit Özgür Gümüş’ün babası İsmail Gümüş ve eşi Nalan Gümüş’te kendilerine destek olan herkese teşekkür ettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muğla haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muğla ilinden Şehit Polisin Kızının Sözleri Yürekleri Dağladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Şubat 2016 tarihinde saat 19 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehit Polisin Kızının Sözleri Yürekleri Dağladı haberi güncellenecektir.

MUĞLA NAMAZ VAKİTLERİ

20 Ocak 2020, Pazartesi
 • İmsak
  06:47
 • Güneş
  08:11
 • Öğle
  13:22
 • İkindi
  16:01
 • Akşam
  18:24
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı