Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit polis toprağa verildi

  Hürriyet Haber
  13 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 13 Aralık 2000 - 00:01  İstanbul'da, önceki gün Gaziosmanpaşa'da saldırıya uğrayarak şehit olan polis memuru Tahir Toka, Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesine bağlı Çardak beldesinde toprağa verildi.

  İstanbul'dan karayoluyla Çardak beldesine getirilen şehit polis için düzenlenen törene, ailesi, yakınları, Vali Ali Bilir İl Jandarma Komutanı Albay Halil İbrahim Turan, Emniyet Müdürü Sadullah Akan, Göksun Kaymakamı Atilla Toros, Göksun Belediye Başkanı Ramazan Koca ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Toka'nın cenazesi, ailesinin evinden çıkarılırken, "Oğlum, bu yaşta toprağa yakışmadın" diye bağıran annesi Emine Toka, fenalık geçirdi.

  Tahir Toka'nın ağabeyi emekli başkomiser Şefik Toka, cenaze töreni sırasında, affa karşı olduklarını belirtirken; yeğeni Serkan Toka, "Siyasi af kapsamında çıkarılan bir kişi, 10 şehit olarak geri dönecektir. Bu yetimlerin hakkı verilemez, vebali büyüktür" dedi.

  Tahir Toka'nın naaşının toprağa verilmesinden sonra, Vali Ali Bilirve üst düzey yöneticiler, ailesinin evine giderek taziyede bulundular.

  İstanbul'da şehit edilen 5 yıllık polis memuru Tahir Toka, 3 yıllık evli ve 6 aylık bir kız çocuğu babasıydı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı