Gündem Haberleri

  Şehit polis memuru için Diyarbakır'da tören düzenlendi

  A.A
  11.10.2007 - 11:01 | Son Güncelleme:

  Diyarbakır'daki bombalı saldırıda şehit olan polis memuru Hüseyin Özdemir için cenaze töreni düzenlendi.

  Emniyet Müdürlüğü'nün bahçesinde yapılan törene Vali Hüseyin Avni Mutlu, 7. Kolordu Komutanı Korgeneral Bekir Kalyoncu, 2. Taktik Hava Kuvvet Komutanı Korgeneral Rasim Arslan, Cumhuriyet Başsavcısı Durdu Kavak ve Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya'nın yanı sıra şehidin meslektaşları katıldı.
  Törende, Vali Mutlu ve Korgeneral Kalyoncu, şehit polis memuru Özdemir'in eşi Fahriye Özdemir'e başsağlığı dileğinde bulundu.

  Korgeneral Kalyoncu, şehit eşine, “Metanetli olun. Biz sizin yanınızdayız. Türkiye, şehidini asla unutmayacaktır. Kanı yerde kalmayacak” dedi.
  Şehit için saygı duruşu ve duaların okunmasının ardından konuşan Vali Mutlu, acılarının büyük olduğunu söyledi.

  Bölücü terör örgütünce gerçekleştirilen saldırının hiçbir inanç, iman ve insanı değerle ilgisi bulunmadığını belirten Vali Mutlu, şöyle konuştu:
  “Saldırılan yer, bir terzi dükkanıdır. 10 kişinin bulunduğu bir mekana el bombasıyla menfur bir saldırı düzenlenmiştir. Bunun insanlıkla, hiçbir inançla ilgisi bulunamaz. Bu saldırı, sadece alçaklıkla ifade edilebilir. Bu anlayışı hepimiz çok iyi biliyoruz. 23 yıldır bu anlayışı çok yakından milletçe takip ediyoruz. Bu anlayışa duyduğumuz nefreti milletçe her vesileyle ifade ediyoruz.”

  Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onun yüce milletinin bu tür saldırılarla asla yıldırılamayacağını kaydeden Mutlu, şunları söyledi:
  “Her saldırı, verilen her şehit, verilen her gazi, birlik ve bütünlüğümüzün mayasını daha da kuvvetlendirecektir, kuvvetlendirmektedir. Ancak yaşanan acılar vardır. Bu acılara elbette katlanmak, tahammül etmek mümkün değil. Diliyoruz bunlar son olsun. Akıl öne çıksın, yaptıkları şeylerin yanlışlıklarını artık idrak etsinler. Bu saldırıyı düzenleyenler, buna alet olanlar, yönlendirenler gelip devletimizin bağımsız adaletine teslim olsunlar. Bundan başka çıkar yol yok. Bunu herkesin böyle bilmesi gerekir.”

  Saldırıyı düzenleyen 2 kişinin güvenlik güçlerince yakalandığını ifade eden Vali Mutlu, “Aziz şehidimizin acısını hafifleten bir tesellimiz vardır. Bugün sabaha karşı emniyet güçlerimiz düzenlemiş oldukları operasyonla, olayın hem failini hem de yardım edenini almışlardır. Türk adaletine teslim etmişlerdir. Ancak bu tesellimiz yine de acımızı hafifletmemektedir” diye konuştu.

  Konuşmanın ardından, şehit polis memuru Hüseyin Özdemir'in cenazesi, toprağa verilmek üzere Manisa'ya gönderildi.
  Dün akşam Diyarbakır'ın Balıkçılarbaşı semtinde bir terzi dükkanına bomba atılması sonucu polis memuru Hüseyin Özdemir şehit olmuş, 2'si polis memuru 6 kişi yaralanmıştı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı