Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit polis Kamran Ercan 4 ay önce evlenmişti

  Gülay ÖZEK/VAN, (DHA)
  19.10.2011 - 08:27 | Son Güncelleme: 19.10.2011 - 08:27

  Bitlis’in Güroymak İlçesi yakınlarında PKK’lıların hain pususu sonucu şehit olan 22 yaşındaki Kamran Ercan’ın Van’ın Şabaniye Mahallesi’nde oturan baba evine ateş düştü. Ercan’ın 4 ay önce düğününün yapıldığı baba ocağında Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yükseldi.

  Van’ın Şabaniye Mahallesi’nde yaşayan ailesine acı haber, sağlık görevlileri eşliğinde verildi. Bitlis’ten eşinin ailesini zaret için birkaç gün önce Van’a gelen genç eşi Nazlı Ercan, haberi alır almaz eşinin ilk görev yeri olan Bitlis’in Güroymak ilçesi’ne gitti. Acı haberle yıkılan ve fenalık geçiren şehidin yakınlarına sağlık görevlileri eşliğinde ambulansta müdahale edildi.

  Evin en büyük çocuğu olan Kamran Ercan’ın baba evine ise Türk Bayrağı asıldı. Ailenin Türkçe ve Kürtçe ağıtlar yakması yürekleri burkarken, Van Vali Yardımcısı Zafer Coşkun ile eşi Melek Coşkun, Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan’da Şehit ailesinin evine gelerek başsağlığı ziyaretinde bulundu. Vali Yardımcısı Coşkun, "Bu kardeşliği bozmaları mümkün değil ama terörün asıl amacı sinsi sinsi insanlara korku salmak. Sonu hüsran olacak fakat bakalım ne zaman" diye konuştu.

  Bu arada, geriye sadece 4 ay önce dünya evine giren Kamran ve Nazlı Ercan’ın baba evinde yaptıkları bahçe düğünün görüntüleri kaldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı