Gündem Haberleri

  Şehit polis için cenaze töreni

  Ebubekir KARATOPRAK/ŞIRNAK, (DHA)
  29.10.2008 - 11:59 | Son Güncelleme:

  ŞIRNAK Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevli 2 polis memurunun silahla şakalaşması sonucu arkadaşının silahından çıkan kurşun ile şehit olan polis memuru, 24 yaşındaki Sinan Hayta, için Şırnak'ta cenaze töreni düzenlendi. Törene katılan polis memuru Hayta'nın yakınları fenalık geçirdi.

  Şırnak Emniyet Müdürlüğü'nde görevli 2 polis memuru dün akşam birlikte kaldıkları bekar evinde beylik tabancalarıyla şakalaştı. kimliği açıklanmayan polis memuru elindeki tabancasını aynı evi paylaştığı meslektaşı Sinan Hayta'ya doğrulturken, silah ateş aldı. Silahın ateş alması sonucu mermi, Hayta'nın kafasına isabet ederek şehit etti. Olayla ilgili soruşturma devam ederken, gözaltına alınan ve kimliği açıklanmayan polis memurunun sorgusuna başlandı.

  Emniyet Müdürlüğü önünde Sinan Hayta için düzenlenen cenaze törenine, Vali Ali Yerlikaya, 23'üncü Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Tahir Bekiroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Gümüş, Emniyet müdür Salih Gökalp, mesai arkadaşları ile ailesi ile çok sayıda Şırnaklı katıldı. Saygı duruşu ve şehidin öz geçmişinin okunması ile başlayan törende konuşan Şırnak Valisi Ali Yerlikaya, Hayta ailesi ve Emniyet mensuplarına ‘başsağlığı' diledi.

  Tören sırasında, şehit polis memuru Sinan Hayta’nın ailesi fenalık geçirirken, polisin arkadaşları gözyaşlarını tutamadı. 1984 yılında Elazığ'ın Sivrice İlçesi'nde dünyaya gelen Hayta'nın 2002 yılında Polis Meslek Yükseokulu'nu kazandığı ve 2004 yılında Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvet Şube Müdürlüğü'nde göreve başladığı belirtildi. 10 Ağustos 2007 tarihinde Şırnak Emniyet Müdürlüğü Polis Evi Şube Müdürlüğü'nde göreve başlayan ve bekar olan Sinan Hayta'nın başarlı çalışmalardan dolayı Bakanlık tarafından 11 maaş ve Şırnak Valiliği tarafından da 2 kez takdirname ile ödüllendirildiği belirtildi.

  Şırnak Müftüsü Abdullah Kaplan'nın dua okuması ardından polis memuru Sinan Hayta'nın cenazesi ambulansla Elazığ'a gönderildi.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı