Gündem Haberleri

  Şehit pilotlara otopsi

  Hürriyet Haber
  06.07.2012 - 08:55 | Son Güncelleme:

  Akdeniz'in 1260 metre derinliğinden çıkarılan şehit pilotlarımız Yüzbaşı Gökhan Ertan ile Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy'un naaşları Malatya Adli Tıp'ta incelendi. Şehitlerin vücutlarında dağılma yok, uçağın denize düştüğü sırada oluşan sert travma sonucu ölüm gerçekleşmiş.

  F-4 savaş uçağının iki pilotu Yüzbaşı Gökhan Ertan ve Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy için son ana kadar umutlar korunuyordu. Ancak 12 gün sonra Suriye'nin 8.6 mil açığında uçağın enkazının bulunduğu denizin yaklaşık 1260 metre derinliğinde, cesetlerine ulaşılan şehit pilotların cenazeleri Malatya'ya getirildi.

  KOLTUKLARI FIRLATAMADILAR

  Akşam Gazetesi'nden Özkan Tamirak'ın haberine göre, Koltuklarının fırlatmasını çalıştırmaya fırsat kalmadan denize çakılan, kaskları ve ayaklarındaki postalları çıkmış bir şekilde bulunan şehit pilotlara Malatya Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı

  Yüzbaşı Ertan ve Teğmen Aksoy'un, uçağın düşürülme anında mı yoksa, düştükten sonra mı, ya da bir başka nedenle mi öldüklerinin anlaşılması için yapılan otopsilerden ilki saat 17.30'da başladı. Şehit ilk pilotun otopsisi yaklaşık dört saatte tamamlanırken ikinci pilotun otopsisi de gece geç saatlerde bitti. Adli Tıp Kurumu  Başkanı Doç. Dr. Haluk İnce, Malatya'da yapılan otopsilerle ilgili alınan ilk bilgileri geç saatlerde önce Başbakan Tayyip Erdoğan'a sonra Adalet Bakanı Sadullah Ergin'e iletti. Şehit pilotlar Yüzbaşı  Gökhan Ertan ve Teğmen Hasan Hüseyin Aksoy'un uçağın vurulmasından sonra denize çarpması sırasında travmaya bağlı ölümlerinin gerçekleştiği öğrenildi. Yine şehitlerin naaşlarında uçağın vurulma anında meydana gelen patlamaya bağlı bir dağılma olmadığı da belirlendi.

  İŞTE DÜŞEN UÇAĞIN ENKAZININ FOTOĞRAFLARI

  DÜŞÜRÜLEN UÇAĞIMIZIN PARÇALARI / WEB TV

  Şehit pilotlara otopsi Şehit pilotlara otopsi Şehit pilotlara otopsi
  Parçalarda kurşun izi yok Uçak burundan füzeyle vurulmuş Erdoğan cenazelere katılacak

  Şehit pilotlara otopsi Radikal Ankara Temsilcisi Deniz Zeyrek yazdı
  POSTALLAR VE KASKLARIN DURUMU KAFA KARIŞTIRICI

  Hürriyet Daily News Genel Yayın Yönetmeni Murat Yetkin yazdı
  GERİYE İKİ SENARYO KALDI

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı