Gündem Haberleri

  Şehit onbaşının ailesi olay yerine götürüldü

  Ferit ASLAN/DİYARBAKIR, (DHA)
  03.01.2011 - 15:05 | Son Güncelleme:

  JANDARMA Genel Komutanlığı, Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde vatani görevini yaparken kaza kurşunu ile şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Ömer Eybercioğlu’nun ailesini olay yerine götürdü.

  Komutanlığın resmi internet sitesinde yapılan açıklamada, şehit Eybecioğlu’nun ailesinin 30 Aralık 2010- 1 Ocak 2011 tarihleri arasında tabura götürülerek, olay yerinde olayın oluş şekli hakkında bilgilendirildiği belirtildi. Açıklamada, ailenin ayrıca taburda görevli rütbeli personel ve erbaş, erler ile de görüştürüldüğü ifade edildi.

  Silopi İlçesi Görümlü Jandarma Komando Tabur Komutanlığı’nda vatani görevini yaptığı sırada şehit olan Jandarma Komando Onbaşı Ömer Eybercioğlu, memleketi Kastamonu’nun İhsangazi İlçesi’nde gözyaşları arasında toprağa verilmişti. 1990-2 tertip olarak vatani görevini yaptığı sırada kaza kurşunu ile şehit olduğu belirtilen Onbaşı Eybercioğlu’nun ölümü ile ilgili 172’nci Zırhlı Tugay Komutanlığı Askeri Savcılığı’nın yürüttüğü soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  Daha önce de, Hakkari’nin Şemdinli İlçesi, Güzelkonak Jandarma Karakolu’nda vatani görevini yaparken meydana gelen kazada yanarak ağır yaralanan ve kaldırıldığı GATA’da şehit olan jarma Er Murat Kaya’nın ailesi olay yerine götürüldü. Aile, olayın oluş şekli hakkında bilgilendirerek, görgü tanıkları ve olayı soruşturan Cumhuriyet Savcısı ile görüştürüldü.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı