Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit onbaşı Kazanç'ın ailesine ev verilecek

  Nursima ÖZONUR- Kerim BURUCU/ERZURUM, (DHA)
  28 Ekim 2011 - 13:02Son Güncelleme : 28 Ekim 2011 - 13:02

  HAKKARİ’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit olan 24 askerden Erzurumlu piyade onbaşı Mesut Kazanç’ın ailesine, Erzurum’un merkez Palandöken Belediyesi ev alacak.

  Erzurum’un Palandöken İlçesi’ne bağlı Konaklı Mahallesinde oturan 24 yaşındaki piyade onbaşı Mesut Kazanç, 19 Ekim günü Hakkari’nin Çukurca İlçesi’nde PKK’lı törersitlerle girilen çatışma şehit düştü. Şehit onbaşı Kazanç’ın cenazesi, geçen hafta cuma günü Erzurum’da 50 bin kişinin katılımıyla toprağa verilmişti.

  Erzurum’un 421’inci şehidi Mesut kazanç’ın ailesine bir ev hediye etmek için Palandöken Belediye Meclisi, Belediye Başkanı AK Parti’li Orhan Bulutlar başkanlığında toplandı. Meclis, şehit Kazanç’ın ailesine oybirliğiyle ev alma kararı verdi. Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar, ülkenin savunmasını sağlarken şehit olan askerlerin geride bıraktıkları emanetlere sahip çıkmanın bir görev olduğunu belirtti. Bulutlar, "Meclis’te olağanüstü bir toplantı yaptık. Erzurum’un son şehidi Mesut’un ailesine sahip çıkmak bizim görevimiz. Şehidimizin ailesine en kısa sürede Erzurum kent merkezinden bir ev alıp hedipye edeceğiz. Evi TOKİ veya ihale yolu ile alacağız" diye konuştu.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı