Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Şehit olursam ağlamayın'

  Harun GÖKÇEOĞLU/YERKÖY (Yozgat) (DHA)
  23.08.2012 - 11:25 | Son Güncelleme: 23.08.2012 - 11:28

  Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Bağlar ile Zorgeçit köyleri arasında askeri konvoyun geçişi sırasında mayın patlamasının ardından çıkan çatışmada şehit olan 25 yaşındaki Uzman Çavuş İbrahim Yıldız’ın acı haberi, Yozgat’ın Yerköy ilçesindeki babaevine ulaştı. Uzman Çavuş Yıldız’ın ailesinden şehit olması halinde ağlamamalarını istediği öğrenildi.

  Yerköy’ün Karaşar mahallesinde oturan Uzman Çavuş İbrahim Yılmaz’ın ailesi, acı haberi 02.30’da aldı. Aile gözyaşlarına boğulurken, komşuları da eve koştu. Oğlunun şehit olduğunu duyan anne Sema Yıldız, rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Bir oğlunun daha olduğunu söyleyen baba Halil Yıldız, "Ağlamayacağım, dimdik ayaktayım. Bir oğlum daha var, onu da göndereceğim. Ağabeyinin intikamını alacak" dedi.

  ŞEHİT UZMAN ÇAVUŞTAN GERİYE BU FOTOĞRAFLAR KALDI

  Oğlu ile en son bayramda telefonla görüştüklerini ifade eden Baba Yıldız, "Dün akşama kadar oğlumu telefonla aradım, telefonu çalıyordu ama cevap vermedi. Nasıl versin ki, başına bu olaylar gelmiş" diye konuştu.

  'AĞLAMAYIN'

  Şehidin amcası İsmail Yılmaz ise yeğeninin daha önce böyle bir şey olursa 'ağlamayın' dediğini ancak kendilerinin bu acıya dayanamayıp ağladıklarını belirterek, "Vatan sağolsun" dedi. İki erkek kardeşin büyüğü olan Şehit Uzman Çavuş İbrahim Yıldız’ın 2 yıl önce göreve başladığı ve bekar olduğu öğrenildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı