Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Şehit mezarına çirkin saldırı

  03 Aralık 2012 - 11:34Son Güncelleme : 03 Aralık 2012 - 17:37

  ŞIRNAK’ta 9 ay önce şehit düşen ve Adana’da toprağa verilen polis memuru Ahmet Toprakoğlu’nun mezar taşı kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce siyaha boyandı, mezar üzerindeki Türk Bayrağı’na ’APO’ ve ’PKK’ yazıldı.

  Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde Nevruz kutlamasında çıkan olaylarda göstericiler arasından açılan ateş sonucu şehit düşen ve Adana’nın Yüreğir İlçesi’ne bağlı İncirlik Mezarlığı’ndaki aile kabristanında toprağa verilen polis memuru 28 yaşındaki Ahmet Toprakoğlu’nun mezar taşının siyaha boyandığını gören mezarlık görevlisi durumu polise bildirdi. Olay yerinde yapılan araştırmalar sonucu kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce, mezar taşındaki ’Türk Bayrağı’ ve ’Şehit’ yazısının üzerinin siyaha boyandığı ve mezarlık üzerine asılan bayraklara ’APO’ ve ’PKK’ yazıldığı saptandı. Polisler, olay yerinde yaptığı incelemelerin ardından üzeri yazılı bayrakları polis merkezine götürüp yerine yenileri astı. Mezarlık görevlisi de mezar üzerindeki siyah boyayı tinerle temizleyerek, kırmızıya boyadı.

  Şehidin ağabeyi Yavuz Toprakoğlu, yapılan saldırıyla ikinci defa yıkıldıklarını belirterek, "Acımız çok yeni. Bu saldırıyla PKK’nın yüzünü bir kez daha gösterdi. Şehitlerimiz bu vatan için canlarını verdiler. Biz bu tür provokasyonlara kapılmayız. Ama herkesin şehitlerimize sahip çıkması lazım" dedi.

  Mezarlığın ışıklandırması olmadığı için olayın yaşandığını söyleyen Toprakoğlu, yetkililerden ışıklandırma yapılmasını istedi.

   

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 3 Yorum }
  • asil kan 3.12.2012 18:07:51
   Ama bu ülke bu haninlerin cesetlerini askerin helikopteri ile dagdan tasiyor.Bunlar ne yapiyor.
  • ahmet bayrak 3.12.2012 12:59:39
   müslümanlikta kadina ve cocuklara savas aninda dokunulmazpeygamberimizin ölülerinze hayir dua ediniz kurani kerimde ayet var sehitlere ölü demeyin onlar ALLAH katinda diridirler onlrin hürmetine ALLAH BU DÜNYAYI AYAKTA TUTUYOR PEYGAMBERIMIZ MERHAMET ETMEYENE MERHAMET EDILMEZ BUYURUYOR....
  • DİDEM D 3.12.2012 11:49:53
   Mezarında bari huzur verin şehitlerimize!!!
  Sayfa Başı
  Haberlerokullar ne zaman kapanacakkpss sonuçlarıkpss sınav sonuçlarıkpss ortaöğretim sonuçlarıkpss tercihleri ne zamanbeyaz showbeyaz show konukları