Gündem Haberleri

  Şehit Mehmet Hüseyin Balta toprağa verildi

  AA/DHA
  03.09.2015 - 21:48 | Son Güncelleme:

  Mardin'in Dargeçit ilçesinde bölücü terör örgütü mensuplarınca yola yerleştirilen patlayıcının zırhlı polis aracının geçişi sırasında infilak ettirilmesi sonucu 3 meslektaşıyla birlikte şehit olan polis memuru Mehmet Hüseyin Balta, memleketi Diyarbakır'da toprağa verildi.

  Balta'nın Türk bayrağına sarını naaşı Mardin Emniyet Müdürlüğündeki törenin ardından Diyarbakır'ın Çınar ilçesine getirildi. Balta'nın cenazesi, Aşağıkonak Mahallesi'nde kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

  Şehit Mehmet Hüseyin Balta toprağa verildi

  İstanbul'da ikamet ettikleri için Mardin'deki törene yetişemeyen baba Alihan ve anne Adule, cenaze namazı ve defin işlemlerine katıldı. Şehidin naaşı mahalle mezarlığında toprağa verilirken yakınları gözyaşı döktü.

  Şehit Mehmet Hüseyin Balta toprağa verildi

  Balta'nın evli 2 çocuk sahibi olduğu öğrenildi.

  Şehit Mehmet Hüseyin Balta toprağa verildi

  ANNESİ KÜRTÇE AĞITLAR YAKTI

  Şehit polis memuru Hüseyin Balta'nın annesi Adile Balta ve yakınları tarafından Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi. Şehidin babası Alihan Balta'nın metanetli olduğu gözlendi. Yakınları tarafından güçlükle yatıştırılan anne Adile Balta ise tören mangasında görevli polisin taşıdığı oğlunun fotoğrafını eline alarak gözyaşları döktü. Yüzlerce kişinin katıldığı cenaze töreninde şehit için kılınan cenaze namazının ardından polis memuru Balta, toprağa verildi.

  VALİ TAZİYE ÇADIRINDA

  Şehit polis memuru Hüseyin Balta için toprağa verildiği köyünde taziye çadırı kuruldu. Akşam saatlerinde beraberindeki 7'inci Kolordu Komutanı Korgeneral İbrahim Yılmaz, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Solmaz ile birlikte taziye çadırına gelen Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, şehit için Fatiha okumasının ardından köyden ayrıldı.

  Şehit Mehmet Hüseyin Balta toprağa verildi PKK'dan Mardin Dargeçit'te polise hain pusu: Dört şehit

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı