GeriSpor Şehit komiser Kerman ve eşi için yarış
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Şehit komiser Kerman ve eşi için yarış

Şehit komiser Kerman ve eşi için yarış
refid:21589442 ilişkili resim dosyası

Tunceli'de geçen yıl halı sahada futbol maçı yaparken uğradığı silahlı saldırıda şehit olan komiser Cem Kerman ve eşi Dilay Kerman'ın anısına Edirne'de oryantiring yarışı düzenlendi.

İzzet Arseven Ormanı'nda, Türkiye Oryantiring Federasyonu, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Edirne Doğa Sporları Kulübü'nün (EDOSK) desteğiyle düzenlenen yarışa, Cem Kerman'ın annesi Güler babası Ercan Kerman ve yarışmacılar katıldı.

Türkiye Oryantiring Federasyonu İl Temsilcisi Ahmet Anık yaptığı açıklamada, Cem Kerman ve eşi Dilay Kerman'ın, Ankara'da yaşadıkları dönemde oryantiring sporuyla ilgilendiklerini belirterek, çiftin anısını yaşatmak için Edirne'de yarış düzenlediklerini söyledi.

EDOSK Başkanı Gökhan Karakoç da anma etkinliğine destek verenlere teşekkür ederek, “Hain saldırı sonucu şehit olan Cem Kerman ve eşi Dilay Kerman'a Allah'tan rahmet diliyoruz” dedi.

Şehit komiser Cem Kerman'ın babası Ercan Kerman ise düzenlenen yarışın kendilerini duygulandırdığını anlatarak, “Çocuklarımız şu veya bu şekilde geri gelmese de onların hatırlanmalarına vesile olan bu tür toplantılar devamı bizleri ailece mutlu eder. Yarışmanın geleneksel hale gelip devam etmesini canı gönülden diliyoruz” ifadesini kullandı.

Konuşmaların ardından başlayan yarışta büyük erkekler kategorisinde Fatih Tunçelli, büyük bayanlar kategorisinde Sedef Durna, 16 yaş erkekler kategorisinde Fatih Kaya, 16 yaş bayanlar kategorisinde İrem Gürleyik, 12 yaş erkekler kategorisinde Umut Berke Özcan, 12 yaş bayanlar kategorisinde de Habibe Gürcan birinci oldu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle