Çukurova Haberleri

  Şehit için Gazipaşa'dan Anamura...

  dha
  14.04.2016 - 09:05 | Son Güncelleme:

  DİYARBAKIR’ın Hani İlçesi’nde, Jandarma Komutanlığı nizamiyesine PKK’lılar tarafından yapılan hain saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Halis Uysal’ın cenazesi, Antalya’nın Gazipaşa İlçesi’nden memleketi Mersin’in Anamur İlçesi’ne yüzlerce araçlık konvoy eşliğinde getirildi.

  Hani İlçe Jandarma Komutanlığı’na teröristler tarafından bombalı araçla düzenlenen saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Halis Uysal’ın cenazesi, Diyarbakır’daki törenin ardından havayoluyla Antalya’nın Gazipaşa İlçesi’ne getirildi. Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk ve Garnizon Komutanı Yarbay Fatih Soysal’ın eşliğinde yakınları tarafından saat 16.30’da Gazipaşa Havalimanı’ndan alınan şehit Uysal’ın cenazesi, çok sayıda araçtan oluşan konvoy eşliğinde ilçeye getirilmek için yola çıkarıldı. Yüzlerce araçlık konvoy nedeniyle Antalya-Mersin karayolunun bir şeridi, yaklaşık 3 saat boyunca trafiğe kapatıldı. Sirenler eşliğinde Anamur’a giriş yapan şehidin konvoyuna Anamur Ören Mahallesi girişinde de yüzlerce araç katıldı.

  Şehit Jandarma Uzman Çavuş Halis Uysal’ın cenazesi silah arkadaşlarının omzunda anne babası ve yakınlarının gözyaşları arasında Anamur Devlet Hastanesi’nin morguna konuldu.

  Şehit Uysal’ın cenazesi, yarın öğle namazına müteakip Anamur Otogar Camii’nden alınarak önce Emirşah’taki baba evine son kez götürülecek, oradan da Emirşah Mezarlığı’na defnedilecek.

  Etiketler: Adana , Alanya
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı