Şehit Halis Özdemir'e yazdığı mektupla birinci oldu - Tekirdağ Haberleri
Tekirdağ Haberleri

TEKİRDAĞ HABERLERİ

  Şehit Halis Özdemir'e yazdığı mektupla birinci oldu

  DHA
  16 Mart 2017 - 14:37Son Güncelleme : 16 Mart 2017 - 14:38

  Şehit Halis Özdemir'e yazdığı mektupla birinci oldu

  Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)-DÜZCE Hamit Şerifoğlu Ortaokulu tarafından 15 Temmuz'un simge ismi şehit 'Ömer Halisdemir'e mektup' için başlatılan mektup yarışmasında Malkara Atatürk Ortaokulu öğrencisi İl birincisi oldu.

  FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Ankara'da Özel Kuvvetler Komutanlığında darbeci Tuğgeneral Semih Terzi'yi vurduktan sonar şehit edilen an astsubay Ömer Halisdemir için Düzce Hamit Şerifoğlu Ortaokulu Müdürlüğü tarafından 'Ömer Halisdemir'e Mektup' temalı mektup yarışması düzenlendi.

  81 ilde tüm resmi ve özel ortaokullar arasında düzenlenen yarışmada Malkara Atatürk Ortaokulu 8/E öğrencisi Zeynep Esen Şehit Ömer Halisdemir'e yazdığı mektupla Tekirdağ İl birincisi oldu. Zeynep Ese'nin Şehit Ömer Halisdemir için yazdığı mektup, Düzce Hamit Şerifoğlu Ortaokulu Müdürlüğü tarafından kitaplaştırılarak, Cumhurbaşkanına ve Meclis başkanına, Başbakana, Bakanlara ve tüm Milletvekillerinin yanı sıra tüm valilere ve kaymakamlara, İl Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm taşra il ve ilçe müdürlüklerine, kitapta eseri bulunan tüm öğrencilerimize ve okul müdürlüklerine, Düzce ilindeki tüm resmi- özel kurum ve kuruluşlara dağıtılacak. Ayrıca bastırılacak eserde yayımlanmak üzere başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Meclis Başkanı, Başbakanın ve Milli Eğitim Bakanının kitap hakkındaki görüşler yazılı olarak talep edilecek.Kitabın 5 bin adet basımı yapılacak, kitabın basımı Düzce Hamit Şerifoğlu Okul Aile Birliği , dağıtımıise Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatının ilgili birimlerince yürütülecek.

  'YAPTIĞI KAHRAMANLIĞI DÜŞÜNEREK ONA MEKTUP YAZDIM'

  Mektubun sahibi Zeynep Esen, "Milletimiz için büyük bir kahramanlık örneği sergileyen şehit Ömer Halisdemir'e mektup yazmamız istendi. Bende onun yaptığı kahramanlığı düşünerek ona bir mektup yazdım ve dereceye girdim. Mutluyum" dedi.  Atatürk Ortaokulu Müdürü Murat İşcan, "Kızımız Ömer Halis Demir'e çok güzel bir mektup yazmış. Öğrencimiz Zeynep'in milletin bekası için canını feda eden Ömer Halisdemir şehidimize yönelik yazdığı mektup hepimizi duygulandırdı. Öğrencimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum" diyerek kutladı.

   

  Etiketler:
  YASAL BİLGİLENDİRMEHurriyet.com.tr’nin Yerel Haberler bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği haberler otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde bu bölüme editoryal müdahalede bulunmamaktadır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.
  TekirdağBugün17 ºCAçık
  • Cuma17 ºC
  • Cmts19 ºC
  • Pazr17 ºC
  • Pzts16 ºC
  • Salı16 ºC
  • Çarş17 ºC

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı