Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit er Fikret Yükseler'e son veda

  A.A
  20.10.2008 - 14:40 | Son Güncelleme:

  Tunceli'de 14 Ekim'de PKK'nın askeri konvoya açtığı ateş sırasında ağır yaralanıp tedavi gördüğü hastanede dün şehit olan er Fikret Yükseler için memleketi Adana'da cenaze töreni düzenlendi. Şehidin ailesi gözyaşlarına boğulurken, teröre lanet yağdı.

   Şehit erin cenazesinden fotoğraflar

  Tunceli'de teröristlerin askeri konvoya ateş açması sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede 5 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybederek şehit olan Jandarma Komando Er Fikret Yükseler için Adana'da tören düzenlendi.

  Şehit er Yükseler'in cenazesi, sabah saatlerinde Asker Hastanesi'nden alınarak merkez Yüreğir ilçesindeki baba evine götürüldü. Evin önünde bir süre bekletilen ve daha sonra tekrar Asker Hastanesi'ne götürülen şehit cenazesi, öğle saatinde Sabancı Merkez Camisi'ne getirildi.

  Cenazesinin getirilmesi sırasında baba Arif Yükseler “Dimdik ayaktayız oğlum. Seni Allahıma ve devletime emanet ediyorum” diyerek, oğlunun cenazesini asker selamıyla karşıladı. Çok sayıda vatandaş da cenazenin getirilmesi sırasında terörü lanetleyen sloganlar attı.

  Baba Arif Yükseler, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğluyla en son geçen hafta cumartesi günü görüştüğünü belirterek, “Ona harçlık yapması için 120 YTL göndermiştim” dedi.

  Bu arada, baba Yükseler, gazetecilerin sorusu üzerine “Af kabul edilemez” dedi.

  Anne Gaden Yükseler de “Af çözüm olmaz, asla af olmaz” diye konuştu.

  Oğlunu en son ağustos ayında izne geldiğinde gördüğünü ve terhisine 4 ay kaldığını anlatan anne Yükseler, “Ben oğlumu yoklukla, açlıkla büyüttüm. Niye ölüyor benim çocuğum. Yazık değil mi? Barzani içimizde, meclisimizde Barzani çok” şeklinde konuştu.

  Adana Müftüsü Mehmet Barış ise cenaze namazından önce yaptığı konuşmada, katılımcılardan tören sırasında alkışlamada bulunmamalarını isteyerek, “Alkış, örf ve adetlerimize uygun değildir. Şehidimizi namazını kıldıktan sonra sessiz sedasız, tevekkül içinde uğurlayalım” dedi.

  Şehidin cenazesi, namazın ardından konulduğu top arabasında bir süre taşındıktan sonra ambulansa alınarak toprağa verilmek üzere Kozan ilçesine bağlı Yassıçalı köyüne götürüldü.

  Törene, Adana Valisi İlhan Atış, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak, 6. Kolordu Komutanı Korgeneral Nejat Bek, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ali Lapanta, 10'uncu Tanker Üs Komutanı Hava Tuğgeneral Haluk Selvi, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alper Akınoğlu, siyasi partilerin temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı