Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit er Fatih Şalgam'ın baba evine ateş düştü

  Hüseyin DOĞAN/DEVREKANİ(Kastamonu),(DHA)
  06.09.2012 - 19:07 | Son Güncelleme:

  Afyonkarahisar'da askeri mühimmat deposunda meydana gelen patlamada şehit olan 25 askerden, piyade er Fatih Şalgam’ın Kastamonu'nun Devrekani İlçesi'ne bağlı Habeşli Köyü'ndeki baba evine ateş düştü.

  Devrekani'ye bağlı Habeşli Köyü'nde oturan er Fatih Şalgam'ın yakınları, dün gece patlamayı televizyondan duyduklarını ve geceden beri tedirginlik içerisinde beklerken defalarca telefonla birliği aramalarına rağmen çocuklarına ulaşamadıklarını söyledi. Ancak, şehit yakınları, acı haberi sabah acı haberi askeri yetkililerden aldı.

  Ailenin 3 çocuğunun en büyüğü olan şehit erin yakınları, yasa boğuldu. Baba Metin Şalgam, cenazeyi tesblim almak üzere Afyonkarahisar’a gitti. Sinir krizi geçiren anne ise komşuları tarafından güçlükle sakinleştirildi.

  Şehit er Fatih Şalgam’ın amcası Mehmet Şalgam, çok üzgün olduklarını söyleyerek, "Canımızdan bir parça gitti, ne söyleyeceğimi bilemiyorum. Ancak burada ihmal olduğunu düşünüyorum. Yüreğimiz yandı. 25 askerimiz şehit, milletimizin başı sağolsun" dedi.

  Şehit erin dayısı Tekin Köseoğlu da olayda ihmal olduğunu söyledi. Köseoğlu, "Biz de askerlik yaptık, gece gece sayım mı olur?" dedi.

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı