Gündem Haberleri

  Şehit Başsavcı'nın babaocağına ateş düştü

  Hürriyet Haber
  20.09.2012 - 18:28 | Son Güncelleme:

  Tunceli'nin Ovacık İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin düzenlediği silahlı saldırıda ağır yaralanan, tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak şehit olan Cumhuriyet Başsavcı Murat Uzun'un Samsun'daki ailesi yasta. Samsun Başsavcısı Ali Yeldan, ailenin evini ziyaret ederek taziyede bulundu.

  Elazığ'da tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayan Ovacık Cumhuriyet Başsavcısı Murat Uzun'un Samsun'da ailesinin evine ateş düştü. Anne 55 yaşındaki Ayşe Uzun, dün akşam Elazığ'a giderken, Suudi Arabistan'da çalışan baba 56 yaşındaki Hamit Uzun da oradan yurda dönmek için bilet bulamadığı için Almanya üzerinden Elazığ'a gideceği belirtildi. Aslen Trabzonlu olan Hamit Uzun ve diğer yakınlarının yıllar önce Samsun'a yerleştiği öğrenildi. Evde taziyeleri ise amca İdris Uzun kabul etti.

  Samsun Cumhuriyet savcısı Ali Yeldan, Adalet Komisyonu Başkanı Hüsamettin Otçu ve Emniyet Müdürü İsmail Türkmenli eve giderek şehit savcının yakınlarına başsağlığı diledi. Savcı Murat Uzun'un babasının evine ve sokağa Türk bayrakları asıldı.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı