Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit babası; ‘Vatan sağolsun’

  Mukadder YARDIMCIEL/KARS, (DHA)
  29.04.2009 - 22:35 | Son Güncelleme: 29.04.2009 - 22:35

  HAKKARİ'nin Şemdinli İlçesi'nde operasyondan dönerken teröristlerin açtığı ilk ateşte şehit olan komando er Olcay Koçak'ın Kars'ın Arpaçay İlçesi'nde oturan ailesinin evine ateş düştü.

  Acı haberi alan anne Cahide Koçak sinir krizi geçirirken, baba Orhan Koçak ise “Vatan sağolsun” dedi.

  İlçeye bağlı Koçköyü Beldesi'nde oturan 5 çocuklu Koçak ailesine acı haberi, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yunus Emre Karamanoğlu verdi. En küçük oğlunun şehit olduğunu duyan anne 50 yaşındaki Cahide Koçak, “Yavrum” diye bağırarak gözyaşlarına boğuldu. Oğlu ile en son bir hafta önce telefonda görüştüğünü söyleyen baba 52 yaşındaki Orhan Koçak ise “Telefonda sesi iyi geliyordu. Halimizi, hatırımızı sordu. Annesini merak ettiğini söyledi. Bu son konuşmamız oldu. Vatan sağolsun” dedi.

  Hakkari 4’üncü Dağ Komando Taburu'nda 1988/3 tertip olarak vatani görevini yaparken şehit olan Olcay Koçak'ın, baba ocağı Türk bayraklarıyla donatılırken, silah arkadaşları da evin önünde bir süre bekledi.

  Arpaçay İlçe Kaymakamı Murat Demirci ile İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yunus Emre Karamanoğlu şehit ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Acı haberi alan yakınları ve komşuları da şehit ailesinin evine taziyeye geldi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı