Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit babası: Oğlum yırtıcı ve kahramandı, tuttuğunu koparırdı

  Onur BAYRAM/AFYONKARAHİSAR, (DHA)
  07.10.2008 - 07:08 | Son Güncelleme: 07.10.2008 - 07:12

  Hakkari'nin Şemdinli Aktütün Sınır Karakolu'na teröristlerce düzenlenen hain saldırının ardından, kayıp 2 uzman çavuşun da şehit oldukları haberleri evlerine ateş gibi düştü.

  Şehit Nurullah Oymak’ı, cesur, kahraman, çalışkan, yırtıcı ve tuttuğunu koparan bir kişi olarak anlatan acılı baba Sabri Oymak, “Oğlum diğer askerleri korumak için ileri gittiği sırada şehit düştü. Devlet, millet, bayrak ve vatan sağ olsun” dedi.

  Afyonkarahisarlı Jandarma Uzman Çavuş Nurullah Oymak’ın Şuhut İlçesi Balçıkhisar Beldesi’ndeki baba ocağı acıların en büyüğünü yaşadı. Katıldığı her çatışmanın ardından ana babasını arayıp kendisini merak etmemelerini isteyen Hakkari Yüksekova’da görevli 2 çocuk babası 33 yaşındaki Nurullah Oymak’ın şehit olduğu haberi beldeyi yasa boğdu.

  Oğluyla en son bayramda konuştuğunu anlatan Sabri Oymak, kendisine yapılan sakinleştirici ilaçlara rağmen dimdik duruşuyla dikkat çekti. Oğlunun 4 Ekim’de operasyona gittiğini bir daha da kendisinden haber alamadıklarını hatırlatan baba Oymak, kızı ve diğer oğlunun bayramdan sonra da Şehit Nurullah Oymak’la görüştüğünü ancak kendisinin böyle bir fırsat bulamadığını açıkladı. Saldırıda hayatını kaybeden tüm şehitlerin ana-baba ve akrabalarına başsağlığı dileyen Sabri Oymak, “Allah sizlerin ömrünü versin. Devlet sağ olsun. Millet sağ olsun. Bayrak sağ olsun. Vatanımız sağ olsun. Komşularımız, milletimiz, bayrağımız sağ olsun. Allah şehit babalarına, analarına, akrabalarına sabır versin. Allah acı vermesin kimseye. Düşmanımıza dahi acı vermesin” dedi.

  Teröristlerin hain saldırısına lanet okuyan Oymak, “Kahrolsunlar. Onlar da yansın. Kahrolsunlar inşallah amaçlarına erişemezler. Kahrolsunlar, onlar da çeksin bizim gibi evlat acısını. Ama bizim vatanımız sağ olsun. Millet sağ olsun. Devlet sağ olsun. Allah kimseye devlet acısı vermesin. Başka da diyebilecek bir şeyim yok. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Bu kötülükleri yapanlar kahrolsunlar inşallah” diye konuştu.

  Oğlu şehit Uzman Çavuş Nurullah Oymak’la bayramdan sonra görüşememenin acısını yaşadığını anlatan Sabri Oymak, “Bana operasyona gideceğini söylemedi. Göreve bir daha dönemedi. Kız kardeşiyle görüşmüş. Ağabeyiyle görüşmüş, damadımla ve arkadaşlarıyla görüşmüş. Ben bir daha görüşemedim. Ama öbürlerini korumak için gitmiş. Cesur, çalışkan ve kahramandı. Kahraman ve yırtıcıydı. Tuttuğunu koparırdı” dedi.

  Kardeşi Nurullah Oymak’ın teröristlerin peşinden gittiğini ve kahramanca savaştığını belirten Mehmet Ali Oymak, iki uzmanın o bölgeden ayrılmasının, diğer arkadaşlarından kopmasının bir kahramanlık olduğunu vurguladı. Önünde iki ambulansın beklediği Oymak ailesinin evi, belde halkı ve Afyonkarahisar’dan gelen akrabaların akınına uğradı.

  Annesi Ümmühan ve kardeşi Emine Gündoğar’ın ise gözyaşları sel olup aktı. Ağladığı için konuşamayan acılı ana-kız eve gelen onlarca Balçıkhisarlı tarafından teselli edilmeye çalışıldı. Eve toplanan 7’den 70’e tüm yakınları şehit Nurrulah Oymak için gözyaşı döktü.

  Jandarma Uzman Çavuş Nurullah Oymak cenazesi yarın (7 Ekim Salı) öğle namazına müteakip Balçıkhisar Beldesi’nde düzenlenecek askeri törenin ardından defnedilecek.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı