Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit astsbay toprağa verildi

  A.A.
  17 Temmuz 2007 - 18:59Son Güncelleme : 17 Temmuz 2007 - 18:59

  Şırnak'ta terör örgütü PKK üyeleri ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Kıdemli Üstçavuş Ahmet Tündü'nün cenazesi, memleketi Kahramanmaraş'ta toprağa verildi.

  Şehit Üstçavuş Tündü'nün cenazesi Türkoğlu ilçesindeki Fizik Tedavi Hastanesi morgunda, askerler refakatinde baba Bekir Tündü, anne Şerife Tündü ve kardeşi Bilal Tündü'ye son defa gösterildi.
  Baba, anne ve kardeşi morg çıkışında büyük üzüntü yaşarken, Tündü ailesi askerler tarafından teselli edilmeye çalışıldı.

  Daha sonra şehit Üstçavuş Tündü'nün cenazesi buradan alınarak, Ulu Cami'ye getirildi. Burada düzenlenen törene şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kahramanmaraş Valisi Niyazi Tanılır, 5. Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Şendoğan Karakuş, TBMM Başkan Vekili Nevzat Pakdil, askeri ve idari erkan ile vatandaşlar katıldı.
  Ulu Cami'deki törene katılan vatandaşlar, terör örgütü aleyhine slogan atıldı.

  Üstçavuş Tündü'nün cenazesi, öz geçmişinin okunması ve yapılan konuşmaların ardından, bir süre taşınarak cenaze aracına konuldu ve ilçeye bağlı Ağcalı köyüne götürülerek, köy mezarlığında defnedildi.
  Bu arada, şehit Üstçavuş Tündü'nün 3 ay önce dedesinin cenaze töreni için köyüne geldiği ve Şırnak'taki görev süresinin dolmasına 20 gün kala şehit olduğu ifade edildi.

  Bekar olan ve Afganistan'da da görev yapan şehit Üstçavuş Tündü'nün, 10 çocuklu ailenin 6. çocuğu olduğu öğrenildi.
  Öte yandan, baba Bekir Tündü, tören sırasında oldukça bitkin ve üzgün olduğu gözlendi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı