Gündem Haberleri

  Şehit annesi yılın annesi seçildi

  Hilal ÖZDEMİR/SİVAS, (DHA)
  05.05.2011 - 10:56 | Son Güncelleme:

  ANKARA’da ocak ayında meydana gelen helikopter kazasında şehit düşen Kara Pilot Üsteğmen Şükrü Pürlü’nün Sivas’ta yaşayan annesi Neşe Pürlü, Eğitim Bir-Sen Sivas Şubesi tarafından yılın annesi seçildi. Sendikanın kadınlar komisyonu üyeleri tarafından evinde ziyaret edilen Neşe Pürlü, oğlunun her yıl anneler gününde kendisini ziyarete geldiğini, bu yılki anneler gününde ise kendisinin oğlunun mezarına ziyarete gideceğini söyledi.

  Memur- Sen’e bağlı Eğitim Bir-Sen Sivas Şubesi üyeleri arasında yapılan değerlendirmede, ocak ayında Ankara’da meydana gelen hekilopter kazasında şehit olan 29 yaşındaki Kara Pilot Üsteğmen Şükrü Pürlü’nün Sivas’ta yaşayan annesi Neşe Pürlü yılın annesi seçildi. Sendikanın kadınlar komisyonu üyeleri şehit annesi Neşe Pürlü’yü yaşadığı evde ziyaret etti. Üyeler acılı anneye çiçek ve Kuran hediye etti. Oğlunun ölümünden sonra gözyaşlarının dinmediğini ve yaşadığı evlat acısının gün geçtikçe arttığını belirten şehit annesi Neşe Pürlü, oğlunun öldüğüne hala inanmak istemediğini belirtti. Oğlunun, her yıl anneler gününde kendisini ziyarete geldiğini kaydeden anne Pürlü, bu yılki anneler gününde ise kendisinin oğlunu mezarında ziyaret edeceğini söyledi.

  EVDE ŞEHİT KÖŞESİ

  Neşe Pürlü, şehit oğlu için evinde oluşturduğu ve fotoğrafları ile özel eşyalarını koyduğu köşeyi sendikacı kadınlara gösterirken gözyaşlarını tutamadı. Şehit pilotun cenaze töreninde tabutunun üzerine sarılan, daha sonra da ailesine teslim edilen Türk bayrağının da evde muhafaza edildiği görüldü.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı