Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit annesi: Orada savaş yoktu oğlumun ölümü araştırılsın

  Kemal ATLAN / ESKİŞEHİR,(DHA)
  27.12.2014 - 15:52 | Son Güncelleme: 27.12.2014 - 16:30

  İZMİR Foça’da nöbet değişimi sırasında kaza kurşunuyla şehit düştüğü belirtilen 20 yaşındaki Deniz Piyade Er Emre Günalay Eskişehir’de gözyaşlarıyla toprağa verildi. Oğlunun tabutuna sarılan anne Nurgül Günalay, AK Parti Milletvekili Salih Koca’ya, "Oğlum savaşta ölmedi. Orada savaş yoktu. Olayın aydınlatılmasını istiyorum" dedi.

  Önceki gün İzmir’in Foça İlçesindeki Amfibi Deniz Piyade Tugay Komutanlığı’nda nöbet değişimi sırasında meydana gelen kaza sonucu şehit olan Deniz Piyade Er Emre Günalay’ın cenezesi dün akşam askeri uçakla Eskişehir’e getirildi. Bekar olan ve terhisine 75 gün kaldığı belirtilen şehit er Emre Günalay için bugün öğleyin Reşadiye Camii’nde askeri tören düzenlendi.

  Şehit annesi: Orada savaş yoktu oğlumun ölümü araştırılsın

  "AYDINLATILMASINI İSTİYORUM"

  Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı, Başbakan ve bakanların çelenk gönderdiği cenaze törenine Vali Güngör Azim Tuna, Muharip Hava Kuvveti ve Füze Savunma Komutanı Orgeneral Abidin Ünal, Ak Parti Eskişehir Milletvekili Salih Koca, şehidin babası fabrika işçisi olan Halil Günalay, annesi Nurgül Günalay, kardeşi Ebru Günalay, yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.

  Şehit annesi: Orada savaş yoktu oğlumun ölümü araştırılsın

  Reşadiye Camii bahçesine getirilen oğlunun Türk Bayrağı’na sarılı olan tabutuna sarılan anne Nurgül Günalay gözyaşı döktü. Nurgül Günalay kendisine başsağlığı dileyen milletvekili Salih Koca’ya, yetkililerin oğlunun nöbet değişimi sırasında meydana gelen kaza sonucu şehit düştüğünü söylediğini belirterek, "Oğlum savaşta ölmedi. Orada savaş yoktu. Olayın aydınlatılmasını istiyorum" dedi.

  ELİYLE TEMİZLEDİ

  Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazının ardından Orgeneral Abidin Ünal şehidin tabutunun üzerine düşen yaprakları ve yağmur damlacıklarını eliyle temizledi. Şehidin tabutu daha sonra askerlerin omuzuna alınarak top arabasına taşındı. Anne Nurgül Günalay burada da oğlunun tabutuna sarılıp gözyaşı döktü. Nurgül Günalay elini tabuta koyup top arasıyla birlikte yürüdü, daha sonra oğlunun konulduğu cenaze aracına bindi. Şehit er Emre Günalay götürüldüğü Kanlıpınar Şehitliği’nde gözyaşları içinde toprağa verildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı