Gündem Haberleri

  Şehit ailelerini üzen iftar

  Tevfik AKAN/ERZURUM, (DHA)
  28.08.2009 - 21:46 | Son Güncelleme:

  ERZURUM Valiliği tarafından şehit yakınları için verilen iftar yemeğinde kargaşalık yaşandı. Bazı aileler iftarı açmadan Öğretmenvini terkederken, bazı şehit yakınları da salonda yer ve yemek kalmadığı için yetkililerle tartıştı.

  Öğretmenevinde bugün verilen iftar yemeğine Vali Sami Bulut, Büyükşehir Belediye Başkanı AKP’li Ahmet Küçükler ile Şehit ve Muharip Gaziler derneği yöneticileriyle 400 kadar şehit yakını katıldı. Yemeğe katılanların sayısı davet edilenlerden 100 kadar fazla olduğu gerekçesiyle salonda izdiham yaşandı. İftar saatine çok az bir süre kala davetlilerin bir bölümü başka bir alt salona alındı. İftar vakti geçmesine karşın hala yemek verilmesini bekleyen şehit yakınlarından bazıları seslerini yükseltirken bazıları da Öğretmenvini terketti. Olaya müdahale Vali'nin Özel kalem Müdürü İlyas Demir, davetlilerle tek tek görüşerek tartışmaları sona erdirdi, ekmek ve yemek eksikliğini giderdi.

  Yemeğin ardından Kore'de savaşan 11 gaziye Güney Kore Cumhuriyeti tarafından gönderilen 11 onur madalyası ve beraatı için bir tören düzenlendi. Muharip Gaziler Derneği Erzurum Şube Başkanı Salih Mesçi, Kore savaşında Türk askerinin cesaretini bütün dünyaya gösterdiklerini bildirdi. Mesci, “Kore'deki dostlarımız, hala Türkleri unutmadılar. Bütün dünyaya Türk'ün gücünü gösterdik” dedi.

  Daha sonra Kore gazilerinden Tevfik Cicin ve Yusuf Oruç'un madalyaları Vali Sami Bulut verdi. Vali Bulut yaptığı konuşmada vatan uğruna şehit düşenlere rahmet diledi ve onların yakınlarının devlete emanet olduğunu söyledi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı