Gündem Haberleri

  Şehit ailelerine mektup

  ANKA
  24.10.2007 - 15:18 | Son Güncelleme:

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde şehit düşen askerlerin ailelerine ayrı ayrı mektup yazdı.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Hakkari’nin Dağlıca bölgesinde şehit olan askerlerin ailelerine ayrı ayrı mektup yazdı. Baykal’ın, mektubu, CHP heyetleri tarafından şehit ailelerine elden verilecek.

   
  Mektubunda, şehitlerin, “bağımsızlık, özgürlük ve vatan sevgisinin onurlu temsilcileri” olarak her zaman saygıyla anılacağını belirten Baykal, “Onlar, bir askerin vatanı, milleti, bayrağı, bağımsızlığı, özgürlüğü, laik Cumhuriyeti, ülkesinin barışı ve milletinin kardeşliği için yapabileceği en büyük fedakarlığı yaparak canlarını verdiler. Bu kutsal mücadeleleri sonucu erişebilecekleri en yüce makama, şehitlik mertebesine yükseldiler” dedi.

  Terörle mücadelenin, ülke barışı ve huzuru, vatandaşların kardeşliği için her herkesin her şeyini vermeye hazır olduğu bir mücadele olduğuna işaret eden Baykal, “Şehitlerimiz bunun en iyi, en kutsal örneği olan evlatlarımızdır. Onlar, 70 milyonun huzur ve barış içinde kardeşçe yaşaması, kutsal vatan topraklarının bölünmemesi için en ağır bedeli ödeyen yavrularımızdır” dedi.

  Baykal mektubunda şunları belirtti:

  “Hepimiz, yaşamımızın her anında, canları ve kanları pahasına kutsal vatan topraklarını koruyan şehitlerimizin fedakarlığını örnek almalı, onların emaneti olan bağımsızlığımıza, egemenliğimize, ulusal birliğimiz ile laik cumhuriyetimize sahip çıkmalıyız.

  Ancak bu tutum ve tavırla onlara layık olabiliriz. Şehitlerimize layık olmanın yolu, teröre kimsenin sahip çıkmaması, himaye etmemesi, mazur görmemesi ve meşrulaştırmaya çalışmamasıdır. Şehitlerimizle gazilerimize layık olmanın en önemli unsuru ise, onların ailelerine, anne ve babalarına, eş ve çocuklarına, yakınlarına sahip çıkmak, onları kucaklamak, ömür boyu insanca bir yaşama kavuşturmaktır. Bu anlayış, duygu ve düşüncelerle, sizleri selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyor, şehidimize rahmet, sizlere başsağlığı diliyorum.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı