SİVAS HABERLERİ

Şehit Ailelerinden ‘Terör’ Olaylarına Tepki

IHA
29.07.2015 - 13:50Son Güncelleme :

SİVAS ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİ YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEK BAŞKANI MUSTAFA HIZAL SON GÜNLERDE YAŞANAN TERÖR OLAYLARINA TEPKİ GÖSTERDİ.

IHA

Sivas Şehit Aileleri ve Gazileri Yardımlaşma ve Dayanışma Dernek Başkanı Mustafa Hızal, son günlerde yaşanan terör olaylarına tepki gösterdi.
Dernek binasında basın açıklaması düzenleyen Başkan Mustafa Hızal, Adıyaman başta olmak üzere diğer illerde terör saldırılarında şehit olan asker ve polislere rahmet dileyerek gerçekleştirilen saldırıları kınadı.
7 Haziran genel seçimlerinden sonra HDP’li vekillerinin mecliste ettikleri yemini hatırlatan Hızal, "Bu yemine bakarak sizlerde vatan, millet, devlet, bayrak ve insan sevgisinin olmadığını namus ve şerefin ne anlama geldiğini bilmeyen, vatanı ve milleti bölmeye çalışan, içimizde beslediğimiz vatan haini olduğunuzu her zaman söyledik ve söylemeye devam edeceğiz. Bu kutsal milletin kanından ve analarımızın, bacılarımızın, boynu büyük bırakılan evlatlarımızın, göz yaşından beslenen bu caniler, bu ülkede kan ve gözyaşı akıtmaya devam edeceklerdir.”dedi.
Çözüm sürecinde şehit aileleri ve gazileri olarak ülkenin birliği ve beraberliği için her türlü desteği vereceklerini söyleyen Hızal sözlerini şöyle sürdürdü:
"Bu soysuzlara devlet olarak ne yaparsanız yapın, zihniyetleri ve fikirleri hiçbir zaman değişmedi ve değişmeyeceklerini de yine söylemeye çalıştık. Bu günlerde yaşadığımız ortama bakıldığı zaman bizlerin ne kadar haklı olduğunu yetkili mercilerimizin anlamasını isterdik. Ama çok geç kalmadan bir an önce devletin büyüklüğünün gösterilmesi gerekmektedir. Kapalı kapılar arkasında yapılan pazarlıkların, bazı alınan kararlardan ülke menfaati düşünülerek, kırmızı çizgilerden vazgeçerek Türkiye Cumhuriyeti devletinin geleceğine kurşun sıkan bu hainlere anayasada ve insanların vicdanlarının da hesap verecek bir hükümetin kurulması için, her üç partinin de elini taşın altına değil bedenlerini koyması gerekmektedir. Milletimiz vermiş olduğu oyla her partinin yapmış olduğu politikalarını değerlendirmiş ve gereken cevabı vermiştir. Sizlere düşen bu yolda tek vatan, tek devlet, tek millet, tek bayrağı dalgalandırmanızdır."
Hızal, HDP’li milletvekillerin vekilliklerinin düşürülmesi ve teröre destek verdikleri için tutuklanıp cezaevine gönderilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sivas haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sivas ilinden Şehit Ailelerinden ‘Terör’ Olaylarına Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Temmuz 2015 tarihinde saat 13 50’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehit Ailelerinden ‘Terör’ Olaylarına Tepki haberi güncellenecektir.

SİVAS NAMAZ VAKİTLERİ

25 Şubat 2018, Pazar
 • İmsak
  05:42
 • Guneş
  07:05
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:54
 • Akşam
  18:26
 • Yatsı
  19:43
Sayfa Başı