Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehit ailelerinden birlik çağrısı

  DHA
  16 Ekim 2008 - 16:57Son Güncelleme : 16 Ekim 2008 - 16:57

  TÜRKİYE Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şubesi'nce, Hakkari’de 5 askerin şehit olması nedeniyle yapılan açıklamada, birlik çağrısı yapıldı.

  Türkiye Harp Malülü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Kayseri Şube Bakanı Ali Yavuz yaptığı açıklamada, “Kuzey Irak yönetiminin art niyetli davranarak yataklık yaptığı, dış güçlerin desteklediği çapulcular askerleri şehit ediyor, vatanı bölmeye çalışıyor. Şehitlerimiz bu ülkenin kendileri üzerinden bölünmesi için değil, birlik ve beraberliği uğruna can vermektedir. Hiç kimse bu birlik ve beraberliği bozucu hareketler içine girmemelidir. Bölücü ve yıkıcılar ile işbirlikçileri bunu unutmamalı, tarihten ders almalıdır” dedi.

  Yavuz, açıklamasını şöyle sürdürdü:
  “Terörün ve teröristlerin yok edilmesi için yapılan çalışmalar yetersizdir. Yüce Meclisimiz terörle ilgili kanun ve yasaları yeniden gözden geçirmelidir. Gerekirse bu düzenlemeler ağırlaştırılmalıdır. Eli kanlı terör örgütü mensupları ve yandaşları hak ettikleri cezaya çarptırılmalıdır. Bu hain saldırıyı şiddet ve nefretle kınıyoruz. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gözü yaşlı ailelerine ve aziz halkımıza başsağlığı, yaralı güvenlik güçlerimize acil şifalar diliyoruz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı