ZONGULDAK HABERLERİ

Şehit Aileleri Derneği’nden Terör Saldırısına Tepki

IHA
07 Eylül 2015 - 18:14Son Güncelleme : 07 Eylül 2015 - 18:15

KDZ. EREĞLİ ŞEHİT AİLELERİ DERNEĞİ BAŞKANI MEHMET ALİ DEMİRDÜYEN, DAĞLICADA GERÇEKLEŞEN TERÖR SALDIRISINA TEPKİ GÖSTERMEK İÇİN BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

IHA

Zonguldak’ın Ereğli ilçesi Türk Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen, Hakkâri’nin Çukurca ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde gerçekleşen terör saldırısı ile ilgili basın açıklaması yaptı.
Kdz. Ereğli Türk Harp Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimler Derneği Başkanı Mehmet Ali Demirdüyen, Hakkâri’nin Çukurca ilçesine bağlı Dağlıca bölgesinde 16 askerimizin şehit olması ile sonuçlanan terör saldırısı ile yaptığı açıklamada, saldırıyı gerçekleştirenlere sert tepki gösterdi. Güneydoğu’da terör olaylarını gerçekleştirenlere “Ne istiyorsunuz beyler?” diye soran Demirdüyen kardeşlik vurgusu yaptı. Bu vatanının bir çöpünün dahi kimseye verilmeyeceğinin altını çizen Demirdüyen aç ıklamasında şunları söyledi; “Bu ülkede cumhurbaşkanı oldunuz, başbakan, bakan, paşa oldunuz. Hiç ayrım yapılmadı. Diliniz kullanılıyor, okuyor, yazıyorsunuz. Yer tabelalarınızı değiştirdiniz. Eğer toprak, bayrak istiyorsanız size verilecek kum zerremiz yok, çakıl taşımız yok. Şehidimin kanından, inancımın nurundan var olmuş bayrağımın dışında bayrak tanımıyoruz. Siz ne istiyorsunuz? Askerimi, subayımı, polisimi; polis müdürümü tokatlayacak cesareti gösteriyorsunuz. Suskunluğumuzu ‘korktu mu’, ‘korkuttum mu’ olarak algılıyorsunuz? Suskunluğumuz adaptan, edepten, sizin dışınızdakileri kardeş gördüğümüzdendir. Habur’dan geçtiniz, sürecin kahramanları oldunuz. Devlet’in hakimi, savcısı ayağınıza geldi, sözde paçavralarla karşımalar yapıldı, zılgıtlar eşliğinde halaylar çektiniz. Devlet size iş verdi, aş verdi, ev verdi. Kimlikleriniz değiştirildi., yaşamınız düzene girdi. Ev kurdunuz, şimdi her hangi bir yerde, her hangi bir kimlikle benden ayrı değilsiniz. “Kobani” dediniz, isyan ettiniz, Peşmergelerle selama durdunuz. 29 Ekim’de, vatanın göbeğinde paçavralarla, bebek katilinin posterleriyle gövde gösterisi yaptınız. Silahları yine o bölgenin insanına çevirdiniz roket atıp masum Kürtlerin evlerini başlarına yıkıp yavruyu, anayı öldürdünüz. Kana doymadınız mı? Reyhanlı’yı, Suruç’u kana buladınız. Şehirlerde vergi adı altında haraç topladınız. Kepenk kapattırıp okul çocuklarımızı bombaladınız, dağa kaçırdınız, yürekleri yaktınız, yaptınız.
Zeytinyağı gibi su üstüne çıktınız, her şehidin arkasından kıs kıs güldünüz. Yasımıza saygı duymadınız. Sıralı şehitler geldi, milletin yüreği, canı, ciğeri acırken, siz deniz kenarında loş ışıklar altında yaptığınız hainliği rakı, viski kadehlerini tokuşturarak kutladınız.
Utanmadınız arlanmadınız. Benim şehidimle dağ eşkıyası hainleri aynı karede görüp güya şehitlikler yaptınız, heykeller diktiniz. Yurdumdan yurt çıkarmaya çalışanlar, Cudi, Gabar, Erciyes’in, Torosun kardeşidir. Diyarbakır, Hakkâri, Yozgat’ın, Edirne’nin kardeşidir. Dicle, Fırat, Aras, Sakarya’nın, Kızılırmak’ın, Manavgat’ın kardeşidir. Hasso ile Hasan, Memo ile Mehmet kardeştir, akrabadır. Bu kardeşliği nasıl bozacaksın hangi yürek yeter buna.
Tükürükle boğarız çığırtkanlığı yapanlar kendi tükürüğünde seni boğar, nefesimizle de seni yakarız yok ederiz toz olur savrulursun. Askerlerimize, polislerimize pusular kurup masumları yaktınız, yüreğimizi dağladınız. Yeter ey Türk milleti, Anadolu’mun yiğit çilekeş insanları, bu hainlere dur deme zamanı geldi, geçiyor. Vatanı bölmeye, bayrağımızın yanına bayrak koymaya çalışan bu zavallı hain gruba gerekli dersi sen vermelisin.
Titreyip kendine gelmelisin. Belirli bir azınlık çoğunluğa hükmetmeye çalışıyor, sen destanlar yazmış, kahramanlığın sınırını aşmış, ölüme meydan okumuş bir ırkın afatısın. Uyan gaflet uykusundan, üzerine atılan ölü toprağını silkele, kendine dön, özüne dön, atalarının izine dön. Sana durmak yaraşmaz. Saf ol artık ayağa kalkma zamanın geldi geçiyor haydi sana yakışanı yap, kapanan gözlerini aç bizim gidecek yerimiz yok sessiz çığlığımıza ses ver Allah adına. İsteğinizin hiç biri olmaz olamaz. Gelin dünden bu güne nasıl kardeş, akraba olmuşsak öyle devam edelim. Enerjimizi vatan, millet lehine kullanalım. Ülkemizi kalkındıralım, refah seviyemizi yükseltelim.”
Demirdüyen’în basın toplantısında şehit aileleri ile gazilerde bulundu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Şehit Aileleri Derneği’nden Terör Saldırısına Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 07 Eylül 2015 tarihinde saat 18 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehit Aileleri Derneği’nden Terör Saldırısına Tepki haberi güncellenecektir.

  ZONGULDAK NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:07
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:07
  • İkindi
   16:54
  • Akşam
   19:52
  • Yatsı
   21:30
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı