ANKARA HABERLERİ

Şehirlerimiz kirli hava soluyor

Hürriyet Haber
12.06.2017 - 15:06Son Güncelleme :

TEMA Vakfı Ankara Temsilciliği’nin çağrısıyla çok sayıda bisikletli, ‘Doğa ile temasta ol’ etkinliğinde bir araya geldi.

Hürriyet Haber

Ankara Garı önünde başlayan etkinlik Anıtpark ve Kuğulupark da devam etti. Etkinliğe bisiklet toplulukları da destek verdi.
Türkiye’nin yanlış enerji politikalarının faturasını halkın kirli hava soluyarak, tarımını, suyunu kaybederek ödediğini söyleyen TEMA Vakfı Ankara Temsilcisi Nevzat Özer, “Büyükşehirler dahil şehirlerimizin neredeyse tamamı Dünya Sağlık Örgütü’nün belirlediği hava kalitesinin çok üzerinde bir kirli havaya soluyor. Birleşmiş Milletler iklim toplantılarında Türkiye her yıl karbon emisyonunu en çok artıran, iklim değişikliğine karşı harekete geçmeyen ülke olarak yılın fosili ödüllerini alıyor. Önlem almak harekete geçmek yerine kömür yılı ilan ediyor, 80’e yakın termik santrali gündemimize alıyoruz” diye konuştu.

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Şehirlerimiz kirli hava soluyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 12 Haziran 2017 tarihinde saat 15 06’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehirlerimiz kirli hava soluyor haberi güncellenecektir.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı