« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şehirde heyecan yok"

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Şu sıralar sosyal medyadan Samsunspor'u takip ediyorum. Sosyal medyadaki heyecan maalesef şehirde yok. 'Samsunspor için ne yaptın?' sorusunu sormak yerine herkesin Samsunspor için kendisine şunu sorması lazım, 'Samsunspor için ne yaptım?” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Bakan Kılıç, çeşitli davetlere katılmak üzere geldiği Samsun'da, Samsunspor Kulübü Başkanı Emin Kar ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.

Kulübe sahip çıkmanın şehir kimliğini taşımakla paralel bir fahri görev olduğunu belirten Kılıç, Samsun'u seven, Samsun ile ilgili bağı olan herkesin yapması gereken öncelikli vazifesinin kulübe sahip çıkmak olduğunu söyledi.

Tek başına Gençlik ve Spor Bakanı'nın Samsunspor için gereken her şeyi yapabilmesinin mümkün olmadığını ifade eden Bakan Kılıç, “Böyle bir dünya yok. Eğer birileri kendi sorumluluklarını unutturmak için böyle bir hava oluşturuyorsa bu yanlıştır. Birileri elini taşın altına koymamak için her şeyi Gençlik ve Spor Bakanı'nın üzerine yıkmaya gayret ediyorsa bu son derece sağlıksız bir yaklaşımdır” diye konuştu.

Herkesin kendine düşen miktarıyla yapması halinde Samsunspor'da yönetim problemi, finansal sorun, deplasman, kombine, kaynak probleminin olmayacağını aktaran Kılıç, şöyle devam etti: “Herkes oturduğu yerden, klimalı odasından, rahat köşesinden ahkam keserek, birilerine bilet kesmeye kalkacak olursa pek çok kişi, pek çok şey konuşmuş olur ama Samsunspor 10 senedir kimin sırtındaysa, omuzlarındaysa yine aynı isimlerin omuzlarında yoluna devam etmek mecburiyetinde kalır. Fakat sorunlar kısa zamanda çözülür mü? Sorunlar kısa zamanda çözülmez. Yapılması gereken nedir? Çok konuşmak yerine çok iş yapmak.”

“Sosyal medyadaki heyecan maalesef şehirde yok”

Herkesin kendi imkanları ölçüsünde Samsunspor'a destek çıkması gerektiğini vurgulayan Bakan Kılıç, Samsunspor'un resmi dergisinin hiçbir zaman kendini ayakta duracak kadar abonesi olmadığını, 2004 yılından bu yana derginin 96 sayı çıkarması gerektiğini ancak bu sayının ancak 26'ya kadar ulaşabildiğini söyledi.

Şehrin Samsunspor'a sahip çıkması gerektiğini vurgulayan Kılıç, şunları kaydetti: “Şu sıralar sosyal medyadan Samsunspor'u takip ediyorum. Sosyal medyadaki heyecan maalesef şehirde yok. 'Samsunspor için ne yaptın?' sorusunu sormak yerine herkesin Samsunspor için kendisine şunu sorması lazım, 'Samsunspor için ne yaptım?' Soruyu hep başkasına sormak kolay. Soruyu sorana bunu sormak lazım, 'Sen Samsunspor için ne yaptın?' Samsun'da çok dinamik bir yerel medya var. Bu dinamik medyanın ateşleyici gücü de büyük ölçüde spor sayfaları. Çok dinamik ve duruşu olan bir spor medyası da Samsun'da var. O zaman arkadaşlar, kırmadan, incitmeden, dökmeden, taşırmadan şehrin bütün dinamiklerinin Samsunspor'un arkasında kenetlenmesi için, yeniden bir Samsunspor heyecanının şehri sarması için yeni heyecan dalgasını oluşturmak lazım.”

Samsunspor'u hiçbir zaman TFF 1. Lig takımı olarak görmediğini anlatan Bakan Kılıç, Samsunspor'un bir an önce Süper Lig'e çıkması gerektiğini sözlerine ekledi.
Kılıç, daha sonra kulübün şeref defterini imzaladı.

Ziyarete, Samsun Valisi Hüseyin Aksoy ve AK Parti İl Başkanı Fuat Köktaş da katıldı.

Bunları da Beğenebilirsiniz