Gündem Haberleri

  Şehir Tiyatrosu’ndan Viyana’ya

  Hürriyet Haber
  13.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Şehir Tiyatroları'nın genç oyuncularından Şahnaz Çakıralp, Viyana'da sahnelenecek olan Johann Strauss'un ünlü eseri Yarasa (Sledermaus) operetinde sahneye çıkacak. Genç oyuncu, geçtiğimiz yıl çekimlerinin bir kısmı Türkiye'de yapılan Strasse Nacht Istanbul (İstanbul Yolunda) isimli Avusturya yapımı filmde başrol oynamıştı.

  Üç perdelik operetin ikinci ve üçüncü bölümlerinde 'İda' adında, bildiğini okuyan, şuh bir kızı canlandıracak olan Şahnaz, mayıs ayında bir ay sürecek provalara katılacak. Şehir Tiyatroları'ndan özel izin alan Çakıralp, daha sonra Portekiz'in başkenti Lizbon'da EXPO Uluslararası Sanat Festivali'nde yapılacak olan galaya katılıp, ardından Viyana'da bir ay boyunca operette oynayacak.

  Şahnaz Çakıralp, Şehir Tiyatroları'nda, Hakan Altıner'in yönettiği ve Tarık Buğra'nın aynı adlı romanından uyarlanan İbiş'in Rüyası adlı oyunda başrol oynadı. Çakıralp'e yurtdışına açılma fırsatı veren en büyük etken ise Almanca'yı çok iyi bilmesi. Genç oyuncu böylece çocukluğundan beri hayalini kurduğu ‘‘Beni dünya tanıyacak’’ düşüncesini, daha meslek hayatının başındayken gerçekleştirdi.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı