SAKARYA HABERLERİ

Şehir merkezinde kalan 3 okul taşınıyor

DHA
29.03.2016 - 13:22Son Güncelleme :

Şehir merkezinde kalan 3 okul taşınıyor

DHA

Şehir merkezinde kalan 3 okul taşınıyor

Aziz GÜVENER/ADAPAZARI(Sakarya) - SAKARYA Valisi Hüseyin Avni Coş, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile süren görüşmeler çerçevesinde Adapazarı şehir merkezinde kalan Atatürk, Sabihahanım ve Dr. Nuri Bayar İlköğretim okullarının şehir merkezinden taşınacağını açıkladı.

Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş düzenlenen basın toplantısında şehir merkezindeki trafik sorununa değindi. Vali Coş yeni projelerin yapılması için şehir merkezindeki Atatürk, Dr. Nuri Bayar ve Sabihahanım ilk ve orta okullarının taşınmasının gündemde olduğunu söyledi. Bu okul alanlarının Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile takas yapılacağını kaydeden Vali Coş, "Şehir içinde kalan bazı okullar var. Buralara ulaşımda sıkıntı oluyor. Bu okulların daha iyi yerlere taşınması hususunda proje var. Okulların yerleri Sakarya Büyükşehir Belediyesi'ne verilecek. Büyükşehir bize farklı bir yerden modern tesisler verecek" diye konuştu.
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Şehir merkezinde kalan 3 okul taşınıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 13 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehir merkezinde kalan 3 okul taşınıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı