"Bahar Akıncı" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Bahar Akıncı" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Bahar Akıncı

Şehir ışıkları

Bahar gelsin, bir daha hiç gitmesin.

BİR kere güneş, karşımıza geçsin ve gülümsesin şöyle bir.
Yüzümüzü ona dönelim. Yanaklarımızı, alnımızı sıcacık yapsın.
İçimiz ısınsın. Gözlerimizi kırpıştıralım. Gözlerimizi kapayalım.
Güneşi içimize çekelim. Nerede kaldın diyelim. Çok bekledik, çok.

Sonra hep birlikte yayılalım caddelere, sokaklara.
Dostları görelim. Özlediklerimize sıkı sıkı sarılalım.
Bir an için “İzmir’den bir şey olmaz dostum” söylemine son verelim.

Belki biz bu lafı unutursak, o da bizi unutur.
Belki İzmir’de de güzel şeyler olur.

Güzel insanların yaşadığı güzel şehir.
Güneşini sakın kaybetme. Umudunu da.
Baharın kanatlarına sıkı yapış.
Tenkit ederek değil, destekleyerek yaşa.
Canım İzmir... Bak bugün her köşen cıvıl cıvıl.
Yeter ki, artık büyük adımlar atarak yaşa!


BUGÜN

Kerem Görsev & Allan Haris
Konsere geçmeden önce geçen haftaki Anjelika Akbar konseri sırasında Adnan Saygun’un beni bir kez daha ne kadar etkilediğini belirtmeden geçemeyeceğim. Tavana, akustiğe, sahneyi çepeçevre saran seyirci parter’larına bakıp bakıp burası İzmir mi dedim... Mutlu oldum... Şimdi gelelim bu haftanın büyük salon konserine. Bu akşam saat 20.00’de benim çok sevdiğim iki iyi adam sahnede. İkilinin müzikal birlikteliği 1995 yılında başlamış, ortak albümler, konserler ve sahne performanslarıyla devam etmiş. Her izlediğim yıl biraz daha fazla keyif alıyorum bu konserden. Gitmeye değer. Tam 10, öğrenci 5 TL (aferin AASSM)
www.aassm.org.tr

ÇARŞAMBA
Ayhan Sicimoğlu ile Phuket ve Bali
Ayhan Sicimoğlu etkinliklerini artık yazmaktan yorulmadın mı diye soranlar varsa o gezdiği, gördüğü, paylaştığı, iyi müzik yaptığı ve bunları ayağımıza kadar taşımaya devam ettiği sürece ben de yazmaktan bıkmayacağım. Bu kez de Phuket ve Bali anılarıyla İzmir’de bu derya deniz adam. KEY Hotel’deki bu özel buluşmada Ayhan Sicimoğlu, katılımcılara Phuket ve Bali’yi yaşatacak, ülkenin yerel içkisi “Pineapple Daiquiri”yi, onlarla birlikte yaparak ikram edecek. Art 10 Fikir Atölyeleri (0232) 421 44 40
www.on-art.net

PERŞEMBE
Deniz Doğruyol tasarımları Park Bravo’da
Kağıt Sanatçısı Deniz Doğruyol İzmirli. İstanbul Bebek’te ‘My Paper Art’ ismini verdiği markasıyla akla gelmeyecek kağıttan tasarımlar yaratıyor. Tamamen doğal malzemeler kullanarak kağıtla yorumladığı ürünlerini beğeniye sunan Deniz, başka bir dünyanın kapılarını açıyor. Geçtiğimiz aylarda Park Bravo markası ile Vogue Fashion Night Out için ‘My Paper Art’ adı altında bir proje yapan Deniz; Vogue kağıtlarından geri dönüşümlü takılar tasarlamıştı. İşte bu takılar o kadar beğenildi ki, tasarımlar 1 Mart’tan itibaren Türkiye genelindeki tüm Park Bravo mağazalarında satışa çıkacak. Bravo Deniz...
www.denizdogruyol.com

CUMA
!F, nihayet İzmir’de
!F İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 11 yıldır 70.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat camiasının yakından takip ettiği, dünyanın her yanından farklı bakışları sinemaseverlerle buluşturan ve düzenlediği partiler, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle programını zenginleştiren bir oluşum. Bu yıl nihayet 2-4 Mart arası İzmir’de. İzmir AFM ve Cinebonus’lardaki bağımsız sinema baş yapıtlarını kaçırmayın derim.
www.ifistanbul.com

 

X