« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Şehir hazır, bizler de hazırız"

Devlet Bakanı Faruk Nafiz Özak, Erzurum'da yapılacak 25. Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları'nda herhangi bir sorun yaşanmayacağını belirterek, “Şehir hazır, bizler de hazırız” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Bakan Özak, 2011 UNIVERSIADE Hazırlık ve Düzenleme Kurulu'nun daveti üzerine Erzurum'a gelen ulusal gazetelerin ekonomi servisi müdürleri ve Türkiye Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Türk Telekom Atlama Kuleleri'ndeki restoranda kahvaltı yaptı.

Özak ve beraberindekiler, daha sonra Türk Telekom Atlama kuleleri ve Konaklı Kayak Merkezi'nde gezi ve incelemelerde bulundu.

Devlet Bakanı Özak, Konaklı Kayak Merkezi'nde, oyunlara katılacak olan ülkelerin kafilelerinin Erzurum'a giriş yaptığını söyledi.

Farklı ülkelere mensup sporcuların delegasyon üyeleri ile birlikte kente geldiğini ifade eden Özak, “Muhtelif devletlerin kafilelerinin girişleri, akreditasyon işlemleri başladı. Olimpiyat köyü yalnızca sporculara açıldı. Mutfak hizmetleri başladı. Konaklamalara başlandı. Tesislerimizde hiçbir sorun yok” diye konuştu.

Özak, kendisine kar yağışıyla ile ilgili soruların yöneltildiğini belirterek, “Bir aydır kar yağmıyor. Ama biz suni kar sistemlerimizle ve kar taşıyarak yarışmalarda hiçbir sorun olmayacak şekilde pistleri hazırladık. Yarışmalarda herhangi bir sorun olmayacak. Şehir hazır, bizler de hazırız” şeklinde konuştu.

KIŞ OYUNLARININ AÇILIŞI

Devlet Bakanı Özak, 25. Dünya Üniversiteler Kış Oyunları'nın resmi açılışının da 27 Ocak perşembe günü yapılacağını kaydetti.

Kış oyunlarının açılışının son derece görkemli olacağını dile getiren Bakan Özak, şunları kaydetti:
“Açılışımız perşembe günü saat 19.30'da olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Meclis Başkanımız, Sayın Başbakanımız, Erzurum'a teşrif edecekler. Açılış kapanış ile ilgili kültürel aktivite ve senaryoyu çok hassasiyetle izledik. Orada çok güzel bir sunum yapacağız. 55 dakika resmi tarafı var olayın. FISU bayrağının çekilmesi, konuşmalar ve daha sonra kültürel program olacak ve o da 61 dakika sürüyor.”

Bunları da Beğenebilirsiniz