YOZGAT HABERLERİ

Şehir Hastanesi’nde 132 anjiyo yapıldı

DHA
30.03.2017 - 12:44Son Güncelleme :
DHA

Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT, (DHA)- YOZGAT Şehir Hastanesinde, anjiyo işlemlerinin yapılmaya başlanmasıyla birlikte, son bir ay içerisinde, toplam 132 hastaya anjiyo yapıldı.

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri İsmail Kurca, Yozgat Şehir Hastanesi’nde 24 Şubat 2017 tarihinde ilk anjiyo işleminin yapılmasıyla birlikte kalp krizi vakalarına her an müdahale edildiğini ve hasta sevklerinin azaldığını belirtti. Kurca, "Yozgat Şehir Hastanemizde 132 anjiyo işlemini gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Anjiyo yapılan 132 hastalardan, 55 hastaya balon-stent işlemi uygulandı, 5 hasta ise By-Pass kararı alınarak, sevk edildi. Anjiyografi ünitesinin kurulması ile birlikte il dışına yapılan sevklerde büyük ölçüde bir azalma oldu" dedi.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Yozgat haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Yozgat ilinden Şehir Hastanesi’nde 132 anjiyo yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 30 Mart 2017 tarihinde saat 12 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Şehir Hastanesi’nde 132 anjiyo yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı