Gündem Haberleri

  Şehir eşkıyasının gazabına uğradılar

  Hürriyet Haber
  27.07.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Çalıntı arabayla Bayrampaşa'da dolaşan beş eşkıya, Aktaş Kardeşler'i otomobillerine çarparak durdurdu; Suat Aktaş'ı başından kardeşi Doğan Aktaş'ı bacağından kurşunlayıp kayıplara karıştı.

  Bayrampaşa - Belçika'dan tatil için İstanbul'a gelen Suat Aktaş (30) ile kardeşi Doğan Aktaş (27), Bayrampaşa'da yol verme tartışmasına girdikleri kimliği belirsiz beş kişinin silahlı saldırısına uğradı. Otomobiline çarparak durdurdukları Doğan Aktaş'ı bacağından, kardeşi Suat Aktaş'ı da kafasından kurşunlayan saldırganlar, kayıplara karıştı.

  Eşini Esenler'deki akrabalarının yanına bırakmak isteyen Doğan Aktaş, kardeşi Suat Aktaş'la birlikte, GUR 057 plakalı Mercedes marka otomobiliyle yola çıktı. Bir tekstil fabrikasında işçi olarak çalıştığı öğrenilen Doğan Aktaş ve oto tamirciliği yapan kardeşi Suat Aktaş, Gülay Aktaş'ı yakınlarının evine bıraktıktan sonra otomobilleriyle dolaşmaya karar verdi. Doğan Aktaş'ın kullandığı otomobilin önüne Esenler Caddesi'nde, 34 VG 2182 plakalı Opel Vectra marka otomobil çıktı. Plakasından çalıntı olduğu tesbit edilen araçtaki beş kişi Aktaş Kardeşler'le tartışmaya başladı. Yoluna devam etmek isteyen iki kardeşi otomobillerinin kapısına çarparak durduran saldırganlar, konuşmak için inen Doğan ve Suat Aktaş'ı kurşun yağmuruna tuttu.

  Saldırganlar olay yerinden kaçarken yaralanan iki kardeş çevreden yetişenler tarafından Özel İren Hastanesi'ne kaldırıldı. Ayakta tedavi edilen Aktaş Kardeşler, Opel'deki kişilerin kaldırımdaki bayanlara laf attığını, bu sırada ansızın önlerine çıktıklarını anlattı. ‘‘Az daha bize çarpıyorlardı. Dikkat edin, deyince tartışma çıktı. Kavgaya dönüşmemesi için yolumuza devam ettik. 200 metre kadar gitmiştik ki, sol ön kapıdan hızla çarptılar. Konuşmak için otomobilden indiğimiz sırada, arka koltukta oturan iki kişi, ateş etmeye başladı. Yaralandık. Daha sonra hızla olay yerinden kaçtılar. Şahısları tanımıyoruz. Ancak yüzlerini gördük, teşhis edebiliriz’’ dediler.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı