Dünya Haberleri

  Şehir efsanesinin böylesi: Yunan pilot F-16'sıyla Türkiye'ye gelip para çekmiş!

  Muammer ELVEREN
  18.07.2015 - 11:44 | Son Güncelleme:

  Yunanistan'da iki haftadır bankaların kapalı kalması ve bankamatiklerden günlük 60 euro çekim limiti olması çeşitli şehir efsaneleri yarattı. İnanılması güç hikayelerden biri de Fransız basınında yer aldı. Fransız ‘RadioCocpit.fr’ sitesinde çıkan haberlere göre; Yunan savaş uçağı pilotu, F-16 ile Türkiye’ye inip bankamatikten para çektikten sonra üssüne döndü.

  Yunan pilot Homere Sipostopoulos, F-16 savaş uçağıyla Türkiye’nin daha önce askeri eğitim amaçlı kullanıldığı belirtilen ve 15 yıldır kullanılmayan havalimanına iner inmez doğruca Söke’deki üç ayrı bankaya giderek para çekmiş.

  Daha önce eğitim amaçlı uçuşlardan bölgeyi iyi tanıdığı iddia edilen pilot Sipostopoulos, Ege hava sahası içinde F-16 savaş uçağıyla Sisam Adası üzerinde biraz uçtuktan sonra aniden 3 kilometre mesafedeki Söke Havalimanı'na indi. Bölgeyi iyi bilen pilot, eski pistte ilerledikten sonra uçak görünmesin diye de çoğu yıkık dökük eski hangarlardan birinin içine girerek uçağı kamufle etmiş.

  Sipostopoulos oradan yürüyerek Söke merkeze gidip bankamatiklerden 2 biner Türk lirası çektikten sonra hemen döviz bürosunda paraları euro’ya çevirmiş. Yunan pilot ardından vakit kaybetmeden uçağı bıraktığı hangara gidip Yunanistan'daki Nea Anchialos Üssü'ne dönmüş.

  Zaytung'un haberlerini akıllara getiren iddialara yer veren Fransız ‘RadioCocpit.fr’ sitesi, olay ortaya çıkınca Türk hükümetinin Yunanistan'ı protesto ettiğini yazdı.
  Şehir efsanesinin böylesi: Yunan pilot F-16sıyla Türkiyeye gelip para çekmiş

  Etiketler: para çekti
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı