Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehidin yürek dağlayan yorumu

  Hürriyet Haber
  08 Mayıs 2010 - 11:21Son Güncelleme : 08 Mayıs 2010 - 14:53

  Dağlıca'da PKK'lı teröristlerle girilen çatışmada şehit düşen 2 askerden Uzman Onbaşı Abidin Tanrıkolu'nun Adıyaman'daki baba evine ateş düştü. Şehit Tanrıkolu’nun, 15 Mart 2010 tarihinde aynı bölgede PKK’lı teröristlerin operasyona giden birliği açtığı ateş sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Ahmet Özbulut ile arkadaş olduğu ortaya çıktı. Tanrıkulu’nun arkadaşı için sosyal paylaşım sitesine koyduğu video ise yürekleri dağladı.

  ŞEHİDİN BABA EVİNE ATEŞ DÜŞTÜ

   

  İŞTE ŞEHİDİN YÜREK YAKAN KLİBİ / WEB TV

   

  KOZAN ŞEHİDİNE AĞLIYOR

       

   

  Uzman Onbaşı Abidin Tanrıkolu'nun çatışmada şehit olduğu haberini, aileye, Besni Kaymakam Vekili Mehmet Aktaş, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mevlüt Yıldırım, sağlık görevlileri ile birlikte verdi. Acı haber, şehit Tanrıkolu'nun Sarhan Mahallesi'ndeki baba evini yasa boğdu. Oğulları şehit düşen Sakine ve Ramazan Tanrıkolu çifti, gözyaşlarına boğuldu, ağıtlar yaktı. Fenalık geçiren Tanrıkolu çiftine sağlık görevlileri müdahale ederken, haberi alan komşuları ve yakınları da Türk bayrağı asılan eve gelerek aileyi teselli etmeye çalıştı.

  Şehit Uzman Onbaşı Abidin Tanrıkolu'nun 3'ü kız 5 kardeşi bulunduğu ve ilk görev yeri olan Dağlıca'da 11 aydır bulunduğu belirlendi.

   

  FACEBOOK'TAN RAHMET DİLEDİLER

   

  Öte yandan, Uzman Onbaşı Abidin Tanrıkolu’nun, 15 Mart 2010 tarihinde aynı bölgede PKK’lı teröristlerin operasyona giden birliği açtığı ateş sonucu şehit olan Uzman Onbaşı Ahmet Özbulut'un arkadaşı olduğu ortaya çıktı.


  Şehit Uzman Onbaşı Abidin Tanrıkolu, sosyal paylaşım sitesindeki sayfasında, 18 Nisan 2010 tarihinde şehit olan arkadaşı Ahmet Özbulut'un fotoğraflarıyla oluşturulan video yayınladığının belirlenmesi ise yürekleri dağladı. Sayfasında, daha önce ‘Şehitler ölmez, vatan bölünmez’ mesajları yazdığı ve şehit şiirlerini yayınladığı görülen Uzman Onbaşı Tanrıkolu'nun, şehit düşen arkadaşının fotoğrafına da ‘İşte bu vatan için bu gardaşlarımın biri şehit, biri gazi. Hepimiz ölmeye hazırız, çünkü şehitler ölmez bu vatan bölünmez. Bu böyle biline, ruhun şad olsun şehidim’ yorumunu yaptığı görüldü.

   

  Uzman Onbaşı'nın bazı arkadaşları ise Tanrıkolu'nun, sosyal paylaşım sitesi Facebook'taki profiline girerek rahmet dileğinde bulunup, PKK terör örgütüne lanet mesajları yağdırdı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı