Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehidin sözlüsü: Benim doğum günüm senin ölüm günün oldu aşkım

  DHA
  12.04.2016 - 16:06 | Son Güncelleme: 12.04.2016 - 16:42

  DİYARBAKIR’ın Hani İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin İlçe Jandarma Komutanlığı’na bomba yüklü araçla düzenlediği saldırıda şehit olan 2 askerden Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk’ün cenazesi, askeri uçakla getirildiği Ordu- Giresun Havalimanı’nda törenle karşılandı. Şehidin gözyaşı döken sözlüsü Aylin Şensöz, "Benim doğum günüm, senin ölüm günün oldu aşkım" diye ağıt yaktı. Şehidin cenazesi, daha sonra konvoy eşliğinde memleketi Giresun’a bağlı Espiye İlçesi’ne gönderildi.

  Şehit Uzman Çavuş Sezgin Burak Cantürk’ün cenazesi Ordu’nun Gülyalı İlçesi’ndeki Ordu- Giresun Havalimanı’na getirildi. Şehidi, Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Giresun Valisi Hasan Karahan, Giresun Jandarma Bölge Komutanı Mustafa Doğru, askerler, polis ve çok sayıda kişi ile tören mangası karşıladı.

  Hanide teröristler 2 ton bomba ile saldırmışHani'de teröristler 2 ton bomba ile saldırmış!

  Samsun’da bir hastanede çalışan sözlüsü Aylin Şensöz’de, şehit Sezgin Burak Cantürk’ün Türk bayrağına sarılı tabutuyla aynı uçakta geldi. Uçaktan inen Şensöz, apronda bekleyen şehit yakınlarına koşup, sarılıp ağladı.

  Şehidin sözlüsü: Benim doğum günüm senin ölüm günün oldu aşkım

   

  Şehit sözlüsünün kendisine doğum günü hediyesi olarak gönderdiği ikisinin üzerinde fotoğrafı olan yastığa sarılarak teselli bulmaya çalışan Aylin Şensöz, "Benim doğum günüm ölüm günüm oldu aşkım. Benim doğum günün senin ölüm gününmü olacaktı. Ben doğdum sen öldün, bende öldüm aşkım Burak. Ben doğdum sen öldün Burak. Biz evlenecektik seninle, ben nasıl doğayım artık" diye gözyaşı döktü. Aylin Şensöz’ün dün doğum günü olduğu belirtildi.

  Şehidin sözlüsü: Benim doğum günüm senin ölüm günün oldu aşkım

  Sezgin Burak Cantürk’ün uçaktan alınarak, tören mangası tarafından omuzda taşınan cenazesi, cenaze aracına konuldu. Bu sırada sözlüsünün Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılan Aylin Şensöz, "Biz seninle evlenecektik aşkım" diye ağıtlar yakarken yürekleri dağladı.

  Şehidin sözlüsü: Benim doğum günüm senin ölüm günün oldu aşkım

  Sezgin Burak Cantürk’ün cenazesi daha sonra konvoy eşliğinde memleketi Giresun’a bağlı Espiye İlçesi’ne gönderildi. Şehit Sezgin Burak Cantürk’ün fotoğrafının olduğu üzerinde ’Sen her zaman kalbimdesin güzel kardeşim’ yazılı posterlerin olduğu 300’e yakın araç cenazeye konvoy halinde eşlik etti. Nedim KOVAN/GÜLYALI (Ordu), (DHA)

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı