Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehidin son mesajı

  Harun GÖKÇEOĞLU/YOZGAT, (DHA)
  22.10.2007 - 02:00 | Son Güncelleme:

  Hakkari'de PKK'lı teröristlerin şehit ettiği askerlerden er Yozgatlı Lokman Eker'in baba evine ateş düştü.

   Şehitlerimizin fotoğrafları için tıklayın...

  Yurdun dört bir yanından teröre lanet görüntüleri için tıklayın...

  Hain pusuda can veren şehitlerimizin fotoğrafları için tıklayın...
         
   Hakkari'nin 'nin Yüksekova İlçesi'nin Irak sınırındaki Dağlıca Beldeside PKK'lı teröristlerin şehit ettiği askerlerden er Yozgatlı Lokman Eker'in baba evine ateş düştü.
        Terhisine bir ay kala şehit düştüğü belirtilen Yozgat'ın Buzağıcıoğlu Köyü nüfusuna kayıtlı er Lokman Eker'in acı haberi, ailesine Yozgat Jandarma Komutanlığı'nda görevli iki subay tarafından verildi. Oğuğllarının şehit düştüğü haberini Binbaşı Ali Yiğit ile Yüzbaşı Birol Abbas'dan öğrenen aile, yasa boğuldu. Şehit haberiyle yıkılan anne Cemaynur Eker, köyde hazır bekletilen 112 Acil Servis ekibinin müdahalesiyle ayakta durmaya çalıştı, “Beni de götürün, beni de vursunlar. Konuştuğumuzda yavrum, ‘sırtımda 50 kilo yüküm var’ diyordu. Yavrum öldüğünde o yük sırtında mıydı?'' diye ağıt yaktı.
        Daha sonra haberi veren subaylara yönelen anne Cemaynur Eker, “Gelirken Lokman'ımı niye getirmediniz? Yavrumu nerede koydunuz da geldiniz? Beni de götürün, beni de vursunlar'' diyerek kendini yerden yere atıp gözyaşı döktü.
         Askerlerin koluna girdiği 3'ü kız 7 çocuğundan en küçüğünü şehit veren baba Ali İhsan Eker ise güçlükle evlerine götürüldü. Baba Eker'in de “Lokman'ım, kurbanın olurum senin'' diye feryat etti.
        Buzağıcıoğlu Köyü'nün giriş tabelasında, duvarlarında ve çeşmelerinde şehit asker Lokman Eker ve tertip arkadaşlarının yazdıkları ‘86'ya 3 tertip, Isparta'nın gülleri’, ‘86'ya 3 tertip, vatan borcu, bahar gözlüm’ ve ‘Sizlerden uzak 15 ay’, ‘Biter bu askerlik’ yazıları yürek dağladı.
        Şehit er Lokman Eker'in cenazesinin yarın Yozgat'a getirilerek toprağa verileceği belirtildi.
     

  Diğer şehit Söke'den

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca Köyü'nde PKK'lı teröristlerin şehit ettiği askerden biri olan 37 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın Aydın'ın Söke İlçesi'nde oturan ailesi acı haber ile gözyaşlarına boğuldu. Aileye acı haberi, Kaymakam Celil Ateşoğlu, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Aykut Kara ve İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Serin'den oluşan bir heyet verdi.

  Eşinin şehit düştüğünü evinde öğrenen 36 yaşındaki Meral Uysal, sinir krizi geçirdi. Kaymakam Ateşoğlu, Uysal'ı sakinleştirip, başsağlığı dileğinde bulundu. Şehit Uzman Çavuş'un oğlu, 11 yaşındaki Hüseyin Uysal ile 14 yaşındaki Beyza Uysal acı haberin ardından gittikleri dershaneden alınarak evlerine getirildi. Acılı aile, garnizon komutanlığı tarafından kendilerine tahsis edilen otomobille, şehit Piyade Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın memleketi olan Antalya'nın Manavgat İlçesi'ne gitmek üzere yola çıktı. Uysal'ın şehit olduğu haberi ilçeyi yasa boğdu. 8 yıl Söke'de görev yapan Şehit Uzman Çavuş Mustafa Uysal'ın 1 yıl önce Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne tayin olduğu belirtildi.

  Şehit babası, başsağlığına gelen albayın göğsünde ağladı

   

  HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Beldesi kırsalında PKK’lı teröristlerin saldırısında şehit edilen askerlerden er Abdurrahman Doğan’ın Adıyaman’daki evine ateş düştü. Şehit er Doğan'ın ağıt yakan annesi Feride Doğan güçlükle sakinleştirilirken, babası Remzi Doğan, başsağlığına gelen İl Jandarma Komutanı Ablay Dursun Ertuğrul'un göğsüne yaslanarak gözyaşı döktü. Adıyaman Valisi Halil Işık, “Şehidimizin kanı yede kalmayacak. Devletimiz bu haince saldırıya en güzel şekilde cevabını verecektir” dedi.

  Piyade er 20 yaşındaki Abdurraman Doğan’ın şehit olduğu haberini alan annesi Feride ile babası Remzi Doğan sinir krizleri geçirdi. Şehit annesi oğluna Kürtçe ağıt yakarken, baygınlık geçirince doktor kontrolüne alındı. 7 çocuk annesi Remziye Doğan’ı yakınları sakinleştirmeye çalıştı.

  Şehit ailesinin oturduğu Adıyaman’ın Çemberlitaş Köyü’ne AKP milletvekili Hüsrev Kutlu, Vali Halil Işık, Belediye Başkanı Necip Büyükarslan, İl Jandarma Komutanı Albay Dursun Ertuğrul, Emniyet Müdürü Mustafa Sağlam başsağlığı ziyaretinde bulundu. Şehit babası Remzi Doğan Albay Ertuğrul’un göğsüne yaslanarak gözyaşı döktü. Şehit ailesini Vali Işık sakinleştirmeye çalışırken, gözyaşları sel oldu. Şehit Doğan’ın kardeşi Hüseyin Doğan, kardeşinin kanının yerde kalmamasını isteyerek, “Onun geri kalan askerliğini ben yapmak istiyorum” diye konuştu.

  "Hükümet artık ne yapacaksa yapsın"

  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nin Irak sınırındaki Dağlıca Beldesi kırsalında PKK'lı teröristlerin saldırısında şehit düşen askerlerden Kırıkkaleli Piyade Er Vedat Kutluca'ın baba evine ateş düştü.
  Henüz 6 aylık asker olan ve Kırıkkale'nin Keskin İlçesi'ndeki Yenice Mahallesi'nde oturan şehit er Vedat Kutluca'ın yakınları, acı haberi ilçedeki askerlik şubesinden öğrendi. Oğlunun şehit düştüğü haberini öğrenen baba Abidin ve anne Gülhan Kutluca'nın gözyaşları sel oldu. Oğullarının şehit düştüğüne inanamadıklarını belirten Kutluca ailesini yakınları teskin etmeye çalıştı.
  Kutluca çiftinin 3'ü kız 6 çocuğundan 2'nci büyüğü olan Vedat Kutluca'nın Erzincan'da yaptığı acemi birliği görevinden sonra Hakkari'ye gitmeden önce ramazan ayı içinde Keskin'deki ailesini ziyaret ettiği belirtildi. Şehit er Kutluca'nın Hakkari'deki birliğine giderken anne ve babasına “Hayırlısı ile askerliğimi bitirip, evlenmek istiyorum. Duanızı benden eksik etmeyin” dediği kaydedildi.
  Şehit er Kutluca'nın amcasının oğlu Veysel Kutluca ise “Artık bu olaylar bitsin. Ne zamana kadar sürecek? Başka analar ağlamasın. Bir an önce hükümet ne yapacaksa yapsın” dedi. Komşusu Fadime Önder ise gözyaşı dökerken, “Vedat'ım gitti, bir an önce tedbir alınmalı. Sözde tezkere çıktı, ne işe yarayacak” diye konuştu.

   

  "Ağabeyim patates ekmeye beni beklesin"

  HAKKARİ'nin Yüksekova İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen 20 yaşındaki er Yavuz Öztürk'ün Afyonkarahisar'daki ailesi yasa boğuldu. Şehit Öztürk'ün yaklaşık 10 gün önce ailesiyle görüştüğü ve izine gelmek istediğini söyleyerek, “Ağabeyim tek başına patates ekmeye çalışmasın. Zor iştir. Mutlaka beni beklesin, beraber patates ekeceğiz” dediği ifade edildi. Bazı köylüler ise kahvehanede toplanıp şehit Öztürk'ün askere gitmeden önce düzenlenen eğlencedeki görüntülerini izleyip ağladı.
  Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'ne bağlı Dağlıca Beldesi'ndeki piyade taburuna yapılan saldırıda şehit düşen er Yavuz Öztürk'ün Afyonkarahisar'ın Dinar İlçesi'ne bağlı Göçerli Köyü'ndeki evine de acı haber ulaştı. Dağda olduğu için 10 gündür ailesiyle görüşemediği belirtilen şehit Öztürk'ün, askere gitmeden önce, “Ben zaten şanssızım. Bakın askerliğim Doğu'ya çıktı. Mutlaka şehit olurum” dediği kaydedildi. 9 aydır Hakkari'de olan ve yaklaşık 10 gündür de ailesiyle görüşemeyen şehit Yavuz Öztürk'ün, askere gitmeden önce komşularının evinin duvarına sprey boyayla yazdığı, ‘Yavuz Isparta Dağ Komando 87/1’ yazısı dikkati çekti.


   

   

   

   

   

   

   

   

   

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı