Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehidin ismi oğlunda yaşayacak

  A.A
  02.10.2008 - 11:12 | Son Güncelleme:

  Şırnak'ta, 13 Temmuzda teröristlerle girdiği çatışmada yaralanan ve 9 gün sonra tedavi gördüğü hastanede şehit olan Sinan Yavuz'un ismi oğluna verildi.

  Muş'un Kızılağaç beldesinde çiftçilik yapan Sinan Yavuz, Naile Yavuz ile evlendikten 7 ay sonra vatani görevini yapmak üzere Şırnak'a gitti.

  Şırnak'ta, 13 Temmuzda, teröristlerle girilen çatışmada yaralanan Yavuz, kaldırıldığı Ankara Gülhane Askeri Tıp Akademisinde (GATA) yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak 22 Temmuzda şehit oldu.

  Yavuz'un şehit olduğu dönemde 6 aylık hamile olan eşi Naile Yavuz, 13 Eylülde Muş Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde bir erkek çocuk dünyaya getirdi.
  Naile Yavuz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuğuna şehit babası Sinan Yavuz'un adını verdiklerini belirterek, “Oğluma Amber Sinan ismini koyduk. Oğlum şehit babasının adını taşıyarak büyüyecek. O bize şehit eşimin hediyesi. İsmi oğlumuzda yaşayacak” diye konuştu.

  Yavuz'un babası Şirin Yavuz ise oğlunun şehit düşmesinin üzerinden 2.5 ay geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:
  “Oğlumun şehit olmasının ardından torun sahibi oldum ve şu anda onun sevincini yaşıyorum. Oğlumun ismi torunumda yaşayacak. Bir oğlum daha askere gitti. Benim oğlum şehit oldu başkasının oğlu şehit olmasın. Anaların babaların gözü yaşlı kalmasın.”

  Bu arada, Muş Valisi Erdoğan Bektaş da minik Sinan Yavuz'a, çeyrek altın hediye etti ve 500 YTL verdi.

  Şırnak'ın Silopi ilçesi kırsalında 13 Temmuzda güvenlik güçleriyle terör örgütü PKK üyeleri arasında çıkan çatışmada yaralanan Sinan Yavuz, kaldırıldığı Ankara GATA'da 22 Temmuzda şehit olmuş ve Kızılağaç Mezarlığında toprağa verilmişti.

  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı