Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Şehidin babası terörün bitmesini istedi

  Ali GÜLERYÜZ/ADANA, (DHA)
  10 Ağustos 2009 - 16:55Son Güncelleme : 10 Ağustos 2009 - 16:55

  HAKKARİ’nin Yüksekova İlçesi’nde şehit olan 21 yaşındaki Piyade Er Mehmet Karataş’ın babası 55 yaşındaki Fahrettin Karataş, acı haberi alınca gözyaşı döküp, “Artık bu terör bitsin” dedi.

  Dağlıca Taburu’nda vatani görevini yapan Piyade Er Mehmet Karataş’ın şehit olduğu haberi, Yeşilyurt Mahallesi 7062 sokaktaki baba evine kor gibi düştü. Bugün öğle saatlerinde Karataş Ailesi’nin evine sağlık görevlileri ile birlikte gelen askeri yetkililer, Karataş’ın şehit olduğu haberini verdi. Acı haberle yıkılan baba Fahrettin Karataş gözyaşı dökerken, şehidin annesi ve evdeki yakınları sinir krizi geçirdi. Sağlık görevlileri, şehidin annesine sakinleştirici iğne yaptı.

  3’ü erkek 4 çocuk babası Fahrettin Karataş, oğullarından en küçüğünü kaybetmenin üzüntüsünü yaşadı. Diğer oğullarının da terör bölgesinde vatani görevlerini yaptığını belirten baba Karataş göşyaşları içinde şunları anlattı:
  “Mehmet’le en son 10 gün önce görüştük. Dağda olduğunu, durumunun iyi ve rahat olduğunu söylemişti. Bu telefon görüşmesinden 10 gün sonra acı haberi aldık. Askerliğinin bitmesine 9 ay vardı. Bugün öğlen askerler gelip, şehit olduğunu söyledi. Ancak, nasıl olduğunu bildirmediler. Detayları daha sonra anlatacaklarını söylediler. Oğlum şerefli bir şekilde şehit oldu, gitti. Artık bu terör olaylarının bitmesini istiyorum.”

  Baba Fahrettin Karataş, terörün bitmesine yönelik çalışmaları da olumlu bulduğunu söyledi.

  Şehidin babasının oturduğu evin bulunduğu sokağa dev Türk Bayrağı asıldı. Şehidin yarın Adana’da toprağa verileceği belirtildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı